نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیر امور آب و فاضلاب تنکابن:

آب شرب تنکابن سالم است


تنکا نیوز: مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان تنکابن گفت: آب شرب مشترکان این شهرستان هیچ مشکلی ندارد و سالم است.

به گزارش تنکا نیوز به نقل از فارس، شهرام محمدپور در حاشیه بازدیدهای جداگانه فرماندار ویژه، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر تنکابن از آزمایشگاه آب این امور، اظهار کرد: آب شرب مشترکان شهرستان تنکابن به صورت روزانه، ماهانه و سالانه با همکاری مرکز بهداشت مورد ارزیابی و آزمایش قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آب شرب تنکابن روزانه بیش از ۱۰ بار از نظر کلرسنجی ارزیابی می‌شود، افزود: ماهانه از تمامی تاسیسات، منابع تولید و تامین، شبکه‌های توزیع و مخازن آب نمونه‌برداری میکروبی صورت می‌گیرد.

مدیر امور آب و فاضلاب تنکابن ادامه داد: هر ۶ ماه نیز آزمایش شیمیایی و سالانه نیز آزمایشات فلزات سنگین بر روی آب شرب مشترکان انجام می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: این آزمایشات نشان داد آب شرب شهرستان تنکابن از کیفیت خوبی برخوردار است.

محمدپور با انتقاد از تبلیغات منفی درباره کیفیت آب شرب این شهرستان از سوی برخی سازندگان و فروشندگان دستگاه تصفیه آب خانگی، تصریح کرد: با توجه به نظارت و ارزیابی‌های مرکز بهداشت، آب شرب مشترکان هیچ مشکلی ندارد و سالم است.

وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی درباره کیفیت مطلوب آب شرب شهرستان تنکابن از طریق کارشناسان این امور در نماز جمعه، مدارس همچنین از طریق توزیع بروشور و پمفلت‌های آموزشی در حال انجام است.

مدیر امور آب و فاضلاب تنکابن با اشاره به اینکه شهرهای خرم‌آباد، نشتارود و شیرود ادارات تابع امور آب  و فاضلاب تنکابن هستند، بیان داشت: در مجموع  آب ۳۱ هزار مشترک این شهرها از طریق ۲۱ حلقه چاه با ظرفیت ۶۳۵ لیتر در ثانیه تولید می‌شود.

محمدپور افت فشار در پیک مصرف را مهم‌ترین مشکل مشترکان در برخی از نقاط تنکابن دانست و گفت: به منظور رفع این مشکل و افزایش توان تامین آب، مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی وارد مدار بهره‌برداری شده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب