نسخه چاپی نسخه چاپی

با حضور اعضای شورای شهر و شهردار تنکابن:

آتش نشانان تنکابنی تجلیل شدند.


تنکا نیوز: طی مراسمی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر تنکابن و خانواده شهید آتش نشان عباس حائزی، از زحمات حریق بانان این شهر تجلیل بعمل آمد.

به گزارش خبرنگار تنکا نیوز، در ابتدای پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، مهرداد کیا مسئول آتش نشانی شهر تنکابن، ضمن خیر مقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید عباس حائزی که در روزهای پایانی سال گذشته و در جریان اطفا حریف بانک ملت شعبه امام خمینی (ره) این شهرستان دچار سانحه سوختگی شد، گفت: آتش نشانی مجموعه ای از مردانی است که همواره به دنبال ایجاد آرامش هستند و همه ی تلاش خود را در راه حفظ این آرامش معطوف می نمایند.

وی صرف نظر از حوادث طبیعی، عمده وقایع را انسان ساز برشمرد و افزود: پیوسته نقش بشر در ایجاد این حوادث، غیر قابل انکار که آتش سوزی از جمله این حوادث محسوب می گردد.

کیا خاطر نشان کرد: همانگونه که مردم در ایجاد این چنین حوادثی دارای نقش هستند، در جلوگیری از وقوع پیشگیری آنها نیز دارای تاثیر می باشند.

مسئول آتش نشانی شهرداری تنکابن به تشریح فعالیت های روزانه پرسنل آتش نشان تنکابن پرداخت و اذعات داشت: همه روزه مامورین پس از تحویل پست خود به انجام فعالیت های گروهی از قبیل ورزش صبحگاهی، تمرین عملیات های امداد و نجات، اطفا حریق و وارسی و تست تجهیزات می پردازند.

وی یاد آور شد: در گذشته امکانات و تجهیزات آتش نشانی تنکابن به صورت محدود و مستهلک بوده که امروزه با همت شهردار تنکابن، مهندس خوش قلب، تعداد یک سِت کامل امداد و نجات مخصوص به حوادث جاده ای و تصادفات، یک دستگاه قیچی خریداری و تعداد یک خودرو آتش نشانی به جهت بازسازی و مرمت به مرکز اعزام شده است.

.

شهردار تنکابن:

استفاده از پرسنل جوان و ورزیده، یک اصل شهرداری تنکابن است

در ادامه مراسم مهندس احمد خوش قلب ضمن گرامیداشت روز آتش نشان گفت: در واقع این روز بهانه ایست برای گرامیداشت انسانهایی که از جان و آسایش خود گذشته و برای جان و آسایش دیگران مایه گذاشته و بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات، به دل حادثه می روند؛ که متاسفانه در بعضی از مواقع جان و مال دیگران را به خطر می اندازند که شهید آتش نشان عباس حائزی را می توان به عنوان نمونه مورد اشاره قرار داد. 1

وی افزود: آتش نشانان دریا دلانی هستند که در هنگام ورود حوادث جان به کف و بی محابا به دل آتش می زنند و این روز تنها بهانه ایست برای تجلیل از کسانی که اسوه ایستادن و سرخ زیستن هستند.

خوش قلب با اشاره به میزان حادثه خیزی کشورمان، هدف از نامگذاری این روز به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی، ضرورت تبدیل اصل ایمنی و پیشگیری به یک فرهنگ عمومی را مورد اشاره قرار داد.

وی خاطر نشان کرد: پس از انقلاب اسلامی سازمان آتش نشانی زیر مجموعه شهرداری ها قرار گرفت و بر اساس قوانین شهرداری، شهرداری ها ملزم به حفظ شهرها از خطراتی همچون سیل، حریق، زلزله و دیگر بلایای طبیعی و غیر مترقبه می باشند.

شهردار تنکابن اذعان داشت: در ادوار گذشته ی شهرداری تنکابن، افراد مسن و پیشکسوت در این قسمت مشغول به فعالیت بوده که پس از تصدی اینجانب، از افراد جوان و ورزیده به عنوان پرسنل آتش نشانی بهره برده و از مامورین پیشکسوت به عنوان مربیان و اساتید در امر آموزش تکنیک ها و فنون آتش نشانی استفاده شده است.

در پایان این آئین، شهرداری تنکابن با اهدا احوال تقدیر و هدایایی از خانواده شهید آتش نشان حائزی و دیگر پرسنل حاضر و بازنشسته ایستگاه های آتش نشانی تنکابن تجلیل کرد و این مامورین قسمتی از عملیات اطفا حریق را در قالب مانوری متشکل از چندین بخش به نمایش اعضای شورای شهر و شهردار تنکابن  و دیگر حضار گذاشتند.
.

4

3

2

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب