نسخه چاپی نسخه چاپی

شریعت نژاد:

اعتبار بحران برف تنکابن ناچیز است


تنکا نیوز: عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه شهرستان تنکابن در بحران برف دچار خسارت زیادی شد، گفت: تنها ۲۷ میلیارد تومان اعتبار برای آن درنظرگرفته شد که ناچیز است.

به گزارش تنکا نیوز به نقل از مهر، شمس الله شریعت نژاد صبح پنجشنبه در ستاد تنظیم بازار استان  افزود: تخصیص این میزان بودجه درحلیست که ۶۰ میلیارد تومان بودجه برای بحران برف تخصیص داده شده است که سهم تنکابن ناچیز است.

نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه گفت: در عباس آباد و حومه ۵۲ هزار نفر جمعیت دارد ولی در حوزه شهری ۲۸ هزار کنتور آب و ۴۱ هزار کنتور برق داریم که نشان دهنده مسافرپذیر منطقه است.

وی با بیان اینکه کارخانه تولید آرد در منطقه فعال است، گفت: به دلیل نبود نظارت، مجبوریم آرد از شرق استان وارد کنیم که سبب افزایش قیمتها می شود.

وی یادآور شد: کشاورزانی که در برف چار خسارت شدند، تاکنون ریالی به آنان غرامت و خسارت پرداخت نشده است که باید در این زمینه برنامه ریزی شود.

شریعت نژاد با اشاره به اعتبار هفت میلیارد تومانی برای تصفیه خانه رامسر گفت:این طرح هنوز کلنگ زنی نشده است و فقط وزرا از آن بازدید می کنند.

دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز با تاکید بر اینکه باید روی بازار دقیت و نظارت کنیم گفت: این نظارتها به دلیل شمار مسافران در غرب استان باید تشدید شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به وضعیت محصولات کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: امسال ۴۱ هزار تن مرکبات در مازندران با قیمت پایه ۲۶ هزار ریال خریداری می شود که تاکنون ۱۷ هزار تن با قیمت هر کیلوگرم ۲۵۰۰ تومان خریداری شد که مسئولیت آن به عهده سازمان تعاون روستایی است.

نمایشگاه دائمی محصولات کشاورزی در غرب مازندران راه اندازی شود

وی با اشاربه اینکه محصول پرتقال در بحران برف آسیب دیدند گفت: امسال برای محصول کیوی سال خوبی بوده است و این محصول با قیمت پایه ۲۵۰۰ تومان خریداری می شود.

وی گفت: باید به کشاورزان کمکهای مستقیم شود و پیشنهاد می کنیم نمایشگاه دائمی در غرب استان برای محصولات کشاورزی از جمله میوه دایر شود.

وی نظارت بر بازار محصولات کشاورزی و دامی از جمله مرغ را ضروری دانست و گفتک به دلیل افزایش تولید مرغ، یکسری ناهماهنگیهایی در بازار فروش آن دیده می شود.

حیدر راه اندازی نمایشگاههای فصلی را برای سایر محصولات غیر کشاورزی نیز ضروری دانست.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب