نسخه چاپی نسخه چاپی

در حاشیه بازدید از منطقه سه هزار؛

اعلام موافقت استاندار، در احداث میدان بار جدید در تنکابن


تنکا نیوز: سید علی اکبر طاهایی استاندار مازندران ( چهارشنبه اول آذر ماه ۱۳۹۱ )به همراه سید عیسی هاشمی حیدری معاون امور عمرانی، ولی الله فرزانه معاون برنامه ریزی و اشتغال ، دکتر سید ابراهیم هاشمی فرماندار تنکابن و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان  در حال بازدید از روند اجرایی پروژه های عمرانی در منطقه سه هزار بود در دیدار با  جمعی از کسبه میدان بار مرکزی قدیم تنکابن در خصوص تامین موافقت با درخواست ایشان مبنی بر  احداث بزرگ‌ترین و مجهزترین میدان بار مرکزی چهار  فصل  تنکابن با چشم‌انداز ۵۰ سال آینده در تنکابن ، موافقت نمود.

در این راستا کسبه میدان بار مرکزی چهارفصل قدیم تنکابن ، از زمین خریداری شده ، واقع در ابتدای کمر بندی تنکابن به چالوس در ضلع جنوبی ( بین روستای نصیرآباد و گراکو)   بازدید به عمل آوردند.

گردهمایی کسبه میدان بار مرکزی قدیم  شهر تنکابن ، بیشتر  بازدید از زمین محل  احداث  و سرمایه گذاری  در این پروژه به عنوان بزرگ‌ترین و مجهزترین میدان بار جدید چهار فصل  تنکابن  در غرب مازندران  بوده است .

سهراب صالحی یکی از اعضای منتخب میدان بار مرکزی قدیم و پروژه میدان بار جدید شهر تنکابن،که به همراه تنی چند از دیگر کسبه میدان بار قدیم از محل احداث پروژه بازدید می کردند ضمن خیرمقدم به بازدید کنندگان گفت:زمین احداث میدان بار مرکزی جدید چهارفصل حدود ۲۳ هزار مترمربع می‌باشد که این امر برای توسعه فعالیت های میدان بار قابلیت دارد.

صالحی همچنین به بازدید اخیر مهندس طاهایی استاندار مازندران از پروژه‌های عمرانی منطقه سه‌هزار اشاره داشته و افزود: طی گفتگویی که با جناب مهندس طاهایی داشتیم خوشبختانه ایشان با احداث میدان بار مرکزی و چهارفصل شهرستان تنکابن توسط کسبه میدان بار قدیم که بیش از ۶۰ سال سابقه فعالیت دارند موافقت کردند.

صالحی تأکید کرد:پس از اخذ مجوز که در حال انجام است انتظار داریم ساخت پروژه بزرگ میدان بار مرکزی جدید هرچه زودتر شروع شود.

وی در خاتمه سخنان خود از مردم تنکابن به عنوان مردم نجیب و بافرهنگ یاد کرد و گفت: تنکابنی‌ها همیشه یار و یاور ما بودند و قطعاً با ساخت این پروژه عظیم که در شأن شهروندان خوب این شهرستان می باشد دیگر از جهت تهیه میوه هیچ‌گونه نگرانی نخواهد بود.

نورالدین صمدی نایب رئیس اتحادیه بارفروشان و نماینده اتحادیه در میدان بار قدیم و منتخب کسبه میدان بار در اجرایی شدن پروژه میدان بار جدید به خبرنگار تنکانیوز گفت: هدف ما امروز از بازدید کسبه میدان بار قدیم از زمین خریداری شده برای احداث میدان بار مرکزی جدید برای آشنایی بیشتر از محل مورد نظر بوده تا با ایجاد تفاهم و همدلی و برای تشویق سرمایه‌گذاری این پروژه عظیم تلاش کنیم چرا که این زمین حاصل پس‌انداز ماهانه کسبه بوده و با تشکیل شرکت تعاونی و نظارت اتحادیه بتوانند در این پروژه خود راساً خویش فرما و صاحب‌نظر باشند.

صمدی نایب رئیس اتحادیه گفت در حال انجام دریافت مجوزهای لازم برای ساخت پروژه هستیم که قطعا مساعدت استاندار محترم و همکاری مدیران استان و مسئولین شهرستان موجب تسریع در روند ساخت این پروژه اجرایی خواهد شد.

 ایشان تصریح کرد :باراه اندازی این میدان بار ،بخش اعظم از مشکلات شهروندان در خصوص قیمت میوه و تره‌بار حل خواهد شد و نظارت اتحادیه باعث ساخت‌وساز میدان بار استاندارد می‌شود.

وی در ادامه افزود : باید قبول کرد محل کار  افرادی که با سابقه طولانی در این شهر فعالیت میکنند   وبخش اعظم وقت خود را در محل کار سپری میکنند  ، باید از استاندارد بالای برخوردار باشد.

صمدی گفت : از سال ۸۹ تاکنون پیگیر ساخت این پروژه هستیم و امیدواریم تا با احداث میدان بار مرکزی جدید و با توجه به موقعیت فیزیکی و تمهیداتی که در نظر گرفته شده است این مکان به تمامی نیازهای شهرستان و حتی سایر نقاط دور و نزدیک بخوبی خدمات ارائه نماید.

مرتضی اکبرثانی از منتخبین میدان بار قدیم و پروژه میدان بار جدید با بیان این که  باافزایش  وسعت و گسترش شهرستان تنکابن ایجاد و احداث میدان بار جدید با استانداردهای لازم ضروری به نظر می‌رسید که در همین راستا کسبه میدان بار مرکزی قدیم اقدام به خرید زمین به همین منظور نمودند با خرید زمین و احداث این پروژه عظیم نه تنها شهرستان تنکابن بلکه شهرهای همجوار نیز تحت پوشش قرار خواهد گرفت و گام مؤثری در کاهش قیمت میوه خواهد بود و با قول مساعد مهندس طاهایی استاندار محترم که درجریان بازدید از پروژه های عمرانی منطقه سه هزاردر حضورتنی چند از  خبرنگاران رسانه‌ها ایشان داده اند ،از مسئولین ذیربط نیز تقاضای تسریع در صدور مجوزهای لازم را خواستاریم.

حاج هیبت‌الله ساعدی منتخب میدان بار قدیم در پروژه جدید میدان بار مرکزی نیزاظهار داشت: با توجه به سابقه بیش از ۶۰ سال میدان بار قدیم و نظر به توسعه میدان بار مرکزی و قدیمی تنکابن زمینی حدود ۲۳ هزار مترمربع برای این امر خریداری نمودیم و از مساعدت و موافقت استاندار محترم آقای مهندس طاهایی مبنی براحداث میدان بار مرکزی جدید توسط اهالی میدان بار قدیم تقدیر و تشکر کرد .

ساعدی خاطرنشان کرد: که حدود هفت هزار خانوار تنکابنی و آذری زبان از این طریق امرار معاش دارند و عده زیادی در این بخش مشغول فعالیت هستند.

حاج اکبر اکبریان که بیش از ۶۰ سال سابقه و فعالیت در شغل بارفروش دارد اظهار داشت: با احداث میدان بار مرکزی جدید  رقابت بیشتر با دیگر همکاران، قیمت انواع میوه در آینده کاهش چشمگیری خواهد داشت و این پروژه با توجه به تولید مرکبات و کیوی در این شهرستان حامی کشاورزان و باغداران منطقه خواهد بود.

اکبریان بیان کرد: یک میدان بار استاندارد و خوب باید امکاناتی، نظیر خوابگاه، سرویس بهداشتی مناسب، حمام، مسجد، رستوران و… برای افراد دست‌اندرکار خصوصاً رانندگان را دارا باشد.

از کسبه قدیمی میدان‌بار قدیم که ۵۰ سال سابقه در این کار دارد اظهار داشت : باساخت میدان بار جدید که استانداردهای لازم را داشته باشد و با عنایت به وسعت پروژه ورود انواع میوه در سطح گسترده انجام می‌شود و همچنین با احداث میدان بار جدید برای تعداد زیادی از افراد منطقه در سطوح مختلف اشتغالزائی ایجاد خواهد شد%م

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

۲۹ نظر برای “اعلام موافقت استاندار، در احداث میدان بار جدید در تنکابن” نوشته شده است.

 • محمد لاچینی در ۲۰:۴۳ , ۱۷ فروردین ۱۳۹۲ نوشت:

  آقا!این شهر مگه چند تا میدون بار نیاز داره…الان همه زیر ساخت ها ساخته شده فقط مونده میدون بار که اونم آقایون چند تا چند تا میسازن…
  این شهره ما داریم با این مسئولینش؟؟؟

 • جوانى در ۲۰:۱۹ , ۳ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  میدونن بار جدید از دید مهندسى داراى نواقص فراوان مى باشد که تنها نقطه عطفش نماى زیباى ان است..!

 • محمدى در ۲۰:۲۲ , ۳ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  من هم شنیدم که داراى مشکلات مقاومت سازه و عدم توجه به استاندارد هاى یک میدان بار معمولى مى باشد.

 • شكورى در ۲۳:۱۵ , ۳ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  فقط و فقط ظاهر زیبایى دارد و بس..!؟

 • اشكورى در ۲۳:۲۴ , ۳ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  فکر کنم با یک برف ماننده برفى که جند سال قبل در رو سر و رشت  بارید در تنکابن نیز ببارد میدان بار جدید با خاک هموار میشود.!

 • اشكورى در ۸:۱۶ , ۴ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  اقا رآه دور نرو همین برفى که تنکابن اومده این میدون بار رو داغان مى کند.

 • شهروند در ۸:۲۶ , ۴ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  داشتن یک میدان بار مدرن با استانداردهاى معمارى و سازه اى براى شهرمان خوب است،از اقایان صمدى ، اکبریان و سایر عزیزان مصرانه تقاضاداریم  این موضوع را دنبال کنند. من ا…توفیق

 • ابراهيمى در ۱۲:۴۷ , ۸ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  با یکى از دوستان تهران نشین جهت خرید حجره به میدان بار جدید رفته بودیم،بنده خدا وقتى وارد میدون بار شد وا از نزدیک سازه  و اسکلت ساختمان و دامنه اضافه شده به سقف أصلى رو دید رو به من کرد و کفت اى کاش این همه واسه نما  هزینه شده ولى یک مقدار هم واسه سازه و اسکلتش هزینه مى کردند.

 • املاكى در ۱۳:۰۱ , ۸ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  امید است همه نهاد و رسانه هاى شهر مان دست به دست هم دهند و زیر سایه خداوند جهت ساختن  یک میدان بار مدرن و مجهز حامى و یار هم باشند.

 • نوروزى در ۲۲:۳۹ , ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  میدان بار جدیدمتاسفانه  أصلاً بر أساس استاندارد هاى  معمارى و عمران نوین طراحى و ساخته نشده است.

 • حسينى در ۸:۳۴ , ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  برخى نواقص میدان بار جدید!١-ورودى کم عرض٢-نداشتن دوش جهت استحمام ٣-نداشتن سرویس بهداشتى مجزاء جهت بخش مدیریت۴-عدم اجراى کاشى کارى دیوار قسمت تخلیه بار ۵-عدم فضاى مناسب جهت استقرار ماشین حمل بار۶-عدم ساخت یک مسجد و محل وضو مناسب ٧-اجراى دیوار نازک بین اتاقهاى مدیریت در قسمت بالا٨-اجراى غیر اصولى قسمت دامنه سقف به سقف ٩-نداشتن خوابکاه جهت استراحت راننده ها١٠-از همه مهمتر نداشتن سازه مقاوم در مقابل عوامل طبیعى از قبیل برف و زلزله.      حسینى-دانشجوى سال سوم عمران

 • محرابى در ۱۰:۲۳ , ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  باسلام،یعنى این میدان بار مهندس معمار و عمران نداشته!؟

 • صالحى در ۱۸:۴۵ , ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  طبق خبرهاى واصله،عزیزان در حال تلاشند که بعد از انتخابات به أمید خدا،کلنک میدان بار جدید در نصیرمحله زده خواهد شد!

 • ارمان در ۱۵:۱۴ , ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  میدان بار هر شهرى یا توسط شهردارى ان شهر ساخته مى شود یا به وسیله هیأت أمناء و بازاریان معتمد به نمایندکى جمع بازاریان!نه اینکه شخصى با اطلاع قبلى از تغییر مکان میدان بار فعلى و محل کسب روزى حلال یک قشر زحمت کش میدان بارى،انهم نه یک میدان بار استاندارد!بسازد و به زور بخواهند تجار و کسبه به انجا نقل مکان کنند! و انشاا…این نقشه و سناریو أثرى در تصمیم مسىولان استانى،شهرى،عزیزان و کسبه خوش نام شهرمان جهت ساخت میدان بارى مدرن و مقاوم نخوتهم داشت!و با تشکر از سایت خوب تنکا نیوز که زحمات زیادى در جهت اطلاع رسانى خبرهاى شهرمان تقبل مى کنند!

 • احمدرضا در ۱۴:۰۶ , ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  میدان بار جدید هرجند نماى مدرن دارد،ولى شک نکنید. در خوشبینانه ترین حالت ممکن عمر مفیدش به ده سال نیز نخواهد رسید…

 • احمدرضا در ۱۵:۲۲ , ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  با سلام،اینجانب به عنوان یک شهسوارى افتخار دارم که امادکى خود را جهت بیمانکارى ساخت یک میدان بار مدرن و مقاوم با متد روز دنیا اعلام نمایم و حاضرم اطلاعات و تجربیات خود در زمینه ساخت میدان تره بارى در خور نام شهرمان را در اختیار عزیزان قرار دهم.

 • اشکباری در ۱۱:۰۸ , ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  من خودم پدرم داخل میدان بار شهسوار قدیم با ۳۰ سال سابقه کار بار میفروشه من از همین الان بگم به هیج وجه یکدوم از این میدان باری ها حاظر نیستن به میدان باری که اقای شریعتی درست کرده برن اون میدان بار فقط قشنگی داره و اصلاً به هیج وجه در شان مردم فهیم و خوب شهسوار نیست و اگر خوب بود این کسبه خوب میدان بار قدیم از همون اول به اونجا میرفتن و حتما یه مشکلی دیدن که اونجا نرفتن دیگه…………………………………………..

 • حسین وکیلی در ۱۳:۴۵ , ۲ تیر ۱۳۹۲ نوشت:

  انشا… با ساخت میدان بار جدید بسیاری از مشکلات کمبود و گرانی میوه با ایجاد رقابت از دو سو (میدان بار ساخته شده و خواهد ساخته شود)در تنکابن حل خواهد شد.

 • کیهان وکیلی در ۱۳:۵۱ , ۲ تیر ۱۳۹۲ نوشت:

  انشا… با ساخت میدان بار جدید بسیاری از مشکلات کمبود و گرانی میوه با ایجاد رقابت از دو سو (میدان بار ساخته شده و خواهد ساخته شود)در تنکابن حل خواهد شد.

 • شهروند در ۱۲:۴۹ , ۱۶ تیر ۱۳۹۲ نوشت:

  اگه مهندس طاهایی(استاندار) با ساخت میدان بار جدید توسط کسبه موافقت کرده پس چرا اقدام ب ساخت میدان بار نمیکنند؟؟

 • امين در ۸:۳۲ , ۲۰ تیر ۱۳۹۲ نوشت:

  انشاءا… با امدن شوراى جدید،شاهد اغاز عملیات ساخت میدان بار جدید خواهیم بود!

 • علی در ۱۶:۵۵ , ۲ شهریور ۱۳۹۲ نوشت:

  سلام دوستان وهمشهریان شهسواری.اعضای شورای میدان بار با همدیگرمشکل داشتندوگر نه انطوری که شنیده ایم استانداری تا چندین قدم هم جلو امدندحتی نامه اولیه موافقت را صادر کردنداما بچه های شهسوار میخواستند شنا کنندولی خیس نشوند حالا اعضا شورای شهر واعضا شورای میدان هم که عوض شدند دیگه چرا اقدام نمیکنندمنتظر چی هستند؟نکنه میخوان وقتی قشنگ پیراهن مردم را در اوردند انوقت اقدام کنند.دارو پس از مرگ ارزشی نداره.

 • امين در ۷:۳۵ , ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ نوشت:

  على اقا بهتر است قبل از نوشتن ضرب المثل ،یکبار خوب  درباره ان
  مطالعه کنید تا با نوشتن اشتباه ان،ان را از زیبایى نیاندازید..!

 • علی در ۱۹:۳۱ , ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ نوشت:

  امین جان سواد من هم از دست این مسولین شهر نم کشیده شما به بزرگی خود مرا ببخشید راستی شنیدم اقای “ن” میخواهدشهردار بشه پس چه شده ایشان شورای شهر نشدندحالا میخواهند شهردار بشن قشنگ کارهای گذشته خودشانرا ادامه بدهند.قابل توجه اعضامیدان بار منتظر چی هستید حرکت کنید

 • نيما در ۲۳:۳۷ , ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ نوشت:

  على اقا درد ما هم مثل شما در مورد اقایى که اسمش را بردى و اقاى “ش” ست که با باند بازى و فامیل بازى دوست داشتند میدان بار جدید فامیلشان و یا بهتر عرض کنم حجره هاى خودشان  را با از کار انداختن میدان بار قدیم  راه اندازهى کنند!انشاءا..شوراى جدید با مدیریت جدید و اعضاى جوان خود مشکل میدان بار قدیم و کسبه ان را حل خواهد نمود همانطور که مردم شهرمان در انتخابات شورا به باند بازى و مافیا بازى  در شورا خاتمه دادند.

 • علی در ۱۱:۰۹ , ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ نوشت:

  اقانیما تا کی باید صبر کنیم چهار روز دیگر فصل برداشت میوه های درختی منطقه است هنوز شهرما میدان بار نداره که این میوه ها رابه کشورهایاشهرهای دیگر صادر کنندمسولین شهر(شورا-شهردار-فرماندار-بخشدار)ازخواب شیرین بیدارشوید وقتی حاصل دست رنج باغداران به پول تبدیل نشود فکر عاقبت انرا نمیکنید که چه فقرودزدی وبیکاری درشهروروستاهای مجاور زیاد میشود؟؟؟چه کسی بایدپاسخ گوی انهاباشد؟لطف بفرمایید کمی عجله کنید/

 • نيما در ۸:۱۴ , ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ نوشت:

  دوست عزیز جناب على اقا ،اقایانى که در شوراى قبل  با باند بازى و فامیل بازى  در جهت منافع خود و اشنایان خود در شهر ایجاد مافیا کرده بودند خدا را شکر با درایت مردم به شوراى جدید راه نیافتند و همانطور که فرمودید یکى از انها  با خواهش و تمنا مى خواهد خود را در منصب شهردار جا کند که خدا را شکر تا این لحظه هیج یک از أعضاء شورا موافق با حضور این  اقا در شورا نیستند!انشاء ا… با درایت أعضاء شورا و جابجایى نماینده استاندار که  در تحقق اهداف دولت تدبیر و امید انجام خواهد شد دوباره  کسب و کار در شهر ما داراى نشاط دوباره خواهد شد و این أمر نیاز به عزم حدى شهروندان و سایتها و روزنامه هاى بومى دارد!در انتها از دست أندر کاران سایت تنکانیوز بابت اطلاع رسانى تشکر مى کنم.

 • امين در ۱۲:۴۷ , ۹ مهر ۱۳۹۲ نوشت:

  شریعتى باى باى…

 • کیا در ۱۹:۳۶ , ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ نوشت:

  بنام خدا

  بجای دشمنی با همدیگر بیائید اختلافات را منطقی حل کنید .
  شما میدانیها اگذ سازنده بودید قبل ار ساختن میدان بار عتراضات  خودتان را اعلام میکردید.نه بعد ار افتتاح توسط نماینده دولت .
  شما اگر خودتان را شهذونده تنکابنی میدانید و در الفاظ خودتان مردم فهیم شهسوار را بیاد می آورید ، بدانید که آن هم یک شهسواری است آنهم بنچاقاً و مهاجر هم نیست . 
  پس شما میدانیها که حالا سنگ شهسواریها را به سینه خودتان می زنید بنده بعنوان یک شهروند یک سوال از شما دارم . 
  چرا اینقدر میوه را گرانتر از هر جای ایران می فروشید. مثال گوجه سبز برقان در تهران نوبرانه کیلوئی ۱۶۸۰۰۰ریال ولی تنکابن ۳۰۰٫۰۰۰ ریال چرا ؟
  پس نتیجه میگیریم که شما بیشتر بفکر جیب خودتان هستید نه مردم شهسوار .
  پس خواهشاً  کارهای خودتان را بنتم مردم شهسوار تمام نکنید چون اگر واقعاً به فکر مردم بودید . اولاً اختلافتان را حل میکردید . دوماً حداقل قیمت میوه و غیره را باقیمت تهران عرضه میکردید.سوم اینکه اگر شما واقعاً به فکر مردم بودید بعدار بسته شدن میدان ، نمی رفتین مید ان رامسر.
  تعامل کردن با همنوع خود ، متعهد شدن با همشهری خودتان راه استان شدن را هموارکنید نه با اختلافات باعث سلب امتیاز شوید. 
  امیدوارم همه با هم برای عمران و آبادانی شهر خودمان تلاش کنیم تا باعث حداقل جذب سرمایگذاری و توریسم در منطقه شویم . باتشکر از همه دست اندرکاران و مسئولان دلسوز شهر 

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند 
  چو عضوی بدرد آورد روزگار   دگر عضوها نماند قرار 
  توکر مهنت دیگران بی غمی  نشاید که نامت نهند آدمی 

  یادمان باشد وقتی  داریم وصیعت نامه می نویسم میبنیم که از دارای دنیا هیچی نصیبمان نخواهد شد
  پس نسبت به خودمان سخاوت مند باشیم . حضرت علی ع
  شهروندی از تنکابن 

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب