نسخه چاپی نسخه چاپی

علی‌رضا پورعلم – کارشناس ارشد علوم سیاسی:

انتخابات پر شور، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی


تنکا نیوز: تبلیغات رسمی اولین انتخابات ریاست جمهوری پس از فتنه ۸۸ در ایران آغاز شده است. انتخاباتی که صرف نظر از حساسیت‌های همیشگی یک انتخابات و مباحث همیشگی پیرامونش، ویژگی‌های خاص‌تری را با خود یدک می کشد. ویژگی‌هایی که به نظر می رسد نیازی بیش از انتخابات گذشته به مردم دارد. به حضور پرشور تر برای جمهوری اسلامی که برخواسته از انقلاب مردمی است که از ابتدا تا‌کنون بر روی شانه‌های همین مردم برپا مانده است.
انتخابات فرصتی است برای نمایش حضور مردم و نشانی از وفاداری‌شان به جمهوری اسلامی یعنی که مردم هنوز هستند و پای انقلاب ایستاده‌اند و همین باعث می شود دشمنانی که چند ماه است برای این انتخابات دندان تیز کرده اند، چند قدمی عقب بنشیند و نتوانند افکار شوم خود را در جمهوری اسلامی پیاده نمایند.
متاسفانه از ماه‌های گذشته شاهد هستیم که دشمنان قسم خورده این انقلاب با عملیات روانی خود در تلاش هستند اینگونه القا نمایند که مردم از جمهوری اسلامی خسته شده‌اند، گفته‌اند که مردم دیگر این نظام را نمی خواهند. این عملیات روانی می کوشد تا برای اثبات خود، حضور مردم در انتخابات حداقلی باشد.
با این همه تجربه، آنچه بر جمهوری اسلامی گذشته است به خصوص رویدادهای این چند سال اخیر، نشان می دهد که اینطور نیست. مردم ایران خوب آموخته‌اند اگر اختلافی هست، اگر شکایتی هم است، امری درون گروهی ایست و اصلاً لازم نیست به گرگ‌هایی رو بیاورند که برای دریدن این انقلاب و این ملت، سال هاست دندان تیز کرده اند.
این است که اگرچه نارضایتی‌هایی هم باشد، در انتخابات شرکت می کنند. این شرکت در انتخابات، نظام را بیمه می‌کند و حداقل دشمنان می‌فهمند که جرقه‌ای را روشن کرده اند در همان سال ۸۸ میان حضور مردم و ولایتمداری‌شان خاموش شده است.
اکنون تهدیدها و تحریم‌ها ملت ایران را نشانه رفته است و راه ایستادن مقابل آنها هم همین حضور مردم است تا نشان وحدت و یکپارچگی ملت باشد که همه سمت و سوهای مختلف سیاسی در یک راه واحد، از خود و نظام‌شان دفاع می کنند.
واقعیت این است که استکبار جهانی، خلاف همه شلوغ بازی‌های رجز گونه اش، از حضور مردم بیشتر می ترسد تا از بمب اتم نداشته‌مان و بستن تنگه هرمز و شهاب۳ و … . برای همین از اول انقلاب تاکنون کوشیده اند میان مردم و مسئولان فاصله بیاندازند. اندیشه‌ای که حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر و انتخابات میاندوره‌ای مجلس بار دیگر بطلان آن را فریان خواهند زد.

علی‌رضا پورعلم – کارشناس ارشد علوم سیاسی

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب