نسخه چاپی نسخه چاپی

انعقاد توافق نامه زیست محیطی آموزش و پرورش و شورای شهر تنکابن


تنکا نیوز: عضو شورای شهر تنکابن از انعقاد توافق نامه همکاری در زمینه حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند میان آموزش و پرورش و شورای اسلامی این شهر خبر داد.

به گزارش تنکا نیوز، علیرضا فلاحتکار روز چهار شنبه در گفتگو با ایرنا گفت: بر اساس این توافق نامه که برای اولین بار در کشور اجرا می شود، ۲۴ هزار دانش آموز تنکابنی در ۲۰۶ مدرسه با آغاز سال تحصیلی جدید تحت آموزش قرار گرفته و به عنوان سفیران سلامت در منازل به حفظ محیط زیست کمک خواهند کرد.

وی همچنین به آموزش بخشداران و دهیاران شهرستان برای اجرای طرح تفکیک زباله خشک از مبدا و تولید کمپوست خانگی اشاره کرد و افزود : از آنجایی که ۵۰ درصد جمعیت شهرستان تنکابن در روستاها زندگی می کنند به سرعت می توان با آموزش مردم و دهیاران در زمینه تولید کمپوست خانگی ، میزان تولید زباله را به ۱۰۰ تن در روز کاهش داد.

فلاحتکار با بیان اینکه در این شهرستان ۲۵۰ تن زباله در روز تولید می شود ، اظهار داشت :تفکیک زباله خشک نیز می تواند تا ۳۰ درصد تولید زباله در شهرستان را کاهش دهد.

عضو شورای شهر تنکابن با اشاره به استقبال مدیران اجرایی شهرستان از این طرح ، خاطر نشان کرد : تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد شهری سبز ، تنکابن را در سال آینده به عنوان شهر پاک ایران معرفی نماییم.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب