نسخه چاپی نسخه چاپی

در جلسه علنی کمسیون عمران و شهرسازی شورا شهر مطرح شد:

اگر بخواهند ۲ روزه پل جمع می‌شود / اگر در عرض ۱۰ دقیقه ترمیمش کنیم چه ؟!!


تنکا نیوز: بعدازظهر امروز جلسه اضطراری و علنی کمسیون عمران، شهرسازی و توسعه شهری شورای اسلامی شهر شهسوار با حضور تعدادی از اعضا، نماینده اداره راه و شهرسازی شهرستان تنکابن و جمعی از اعضا نظام مهندسی و کانون مهندسین شهرستان برگزار شد که محوریت آن به تعیین تکلیف نسبت به وضعیت پل باکسی و قدیمی جانبازان که در سیل هفته گذشته چشمه کیله قسمتی از آن تخریب شده است، اختصاص یافته بود.

به گزارش خبرنگار تنکا نیوز، رئیس کمسیون عمران و شهرسازی شورا در ابتدا از تمکین قطعی شورای شهر و شهرداری بر تصویب نهایی جلسه جاری صحبت کرد و گفت: از گذشته هیچ ضرورتی بر استفاده از این پل نبوده و علاوه بر آن بطور کل این سازه، به چهره شهر، مخصوصاً رودخانه چشمه کیله چهره‌ای نازیبا و نامناسب داده است.

در ادامه جهانبخش پورآهنگریان، عضو شورا شهر شهسوار ضمن اشاره به معماری ناهنجار پل قدیمی جانبازان اذعان داشت: این پل همواره مایه آبروریزی این شهر بوده و با وجود این که بخشی از مشکلات ترافیکی مرکز شهر را حل می‌کرد، به هیچ عنوان به این شهر نمی‌خورد.

وی افزود من بیشتر به عنوان یکی شهروند خواسته قطعی‎ام، بر جمع‎آوری این پل عقیده دارم.

پورآهنگریان تصریح کرد: ما همیشه در مورد این پل استرس داشتیم و در شرایط کنونی جایز‌ترین کار جمع‌آوری هرچه سریع‌تر این پل می‌باشد.

در ادمه یاسر گلیج، رئیس شورای شهرستان بیان داشت: ما به دفعات، قبلاً نسبت به جمع‌آوری پل نظر داده بودیم و موافقت خود برای جمع‌آوری این پل موقت را ارائه کرده بودیم.

همچنین کامبیز گلیجانی مقدم، دیگر عضو این شورا در ادامه کمیسیون، راحت‌ترین کار برای این پل را جمع‌آوری آن دانشت و اذعان داشت: پیش از هر اقدامی بایستی کارشناسی مناسب صورت گیرد و اجرای این پل موقت در آن مکان و زمان اشتباه بوده است.

وی همچنین با بیان مشکل آنی ترافیک شهر، خصوصاً در مناسبات و تعطیلی‌های متوالی، پل باکسی را دارای اهمیت ویژه خواند و خواستار استدلال‌های خاص و قانع کننده به جهت تخریب و جمع‌آوری آن شد.

همچنین فلاحتکار رئیس کمسیون عمران، شهرسازی و توسعه شهری شهسوار با اشاره به اعلام هواشناسی مبنی بر شروع بارندگی شدید در منطقه و احتمال جاری شدن سیلاب مجدد در چشمه کیله، وضعیت کنونی پل تخریب شده جانبازان را نامناسب برشمرد و وجود فعلی آن را تهدید جدی برای پل‌های دیگر این رودخانه قلمداد کرد.

وی خاطرنشان کرد: به همان صورت که به دفعات شهرداری تنکابن توانایی خود در انجام عملیات‌های جهادی و ضربتی گوناگون به نمایش گذاشته است، اگر دیگران بخواهند می‌توان چند روزه این پل را تخلیه نمود.

لازم به ذکر است در طول این جلسه، کلیه صاحب نظران و کارشناسان حاضر در کمسیون به طرح پیشنهادات و نظرات خود پرداختند که اکثریت قاطع، نسبت به جمع آوری هرچه سریعتر پل قدیمی جانبازان موافقت کردند.

در ادامه جلسه، مهندس جلیلی، پل مذکور را یک اشتباه بزرگ برشمرد و گفت: این پل خیلی وقت پیش می‌بایست جمع‌آوری می‌شده است.

مهندس باقری، معاون اداره راه و شهرسازی شهرستان با اشاره به بار ترافیکی موجود بر پل تخریب شده، آینده ترافیکی حوزه میدان هفت تیر تا چهارراه فردوسی را نگران کننده و دارای اهمیت خاص برشمرد.

مهندس حمید توانا رییس دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان تنکابن ضمن تحسین پیمانکار سازنده این پل تصریح کرد: این پروژه به عنوان یک تجهیز کارگاه موقت برای روند احداث و ساخت پل میلاد به حساب می آمد که قرار بود ۲ الی ۳ سال بر روی رودخانه چشمه کیله بماند که بنا به این پیش‌بینی، چیزی حدود ۲۲ سال بیشتر طاقت آورد و مورد استفاده قرار گرفت.

در ادامه دکتر کاظمی با انقاد از عدم حفظ مدیریت ترافیکی در شهر به ارائه راهکار پرداخت و افزود: پل میلاد با ایراد اصلاحاتی قابل  استفاده مناسب و جوابگو خواهد بود.

مهندس عبدالله پور از دیگر اعضا جامعه مهندسین حاضر در جلسه کمسیون امروز یادآور شد: ما هم‌اکنون ناچار به جمع‌آوری پل تخریب شده هستیم و به موازات آن می‌بایست به دنبال جذب اعتبار برای احداث پلی جدید باشیم.

همچنین در پایان مهندس بحری با تشریح فرض اینکه در مدت زمان ۱۰ دقیقه بتوان پل قدیمی را ترمیم کرد، خاطر‌نشان شد: با این کار چه اتفاق خوب و مناسبی در شهرمان رخ خواهد داد؟!!

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

۳ نظر برای “اگر بخواهند ۲ روزه پل جمع می‌شود / اگر در عرض ۱۰ دقیقه ترمیمش کنیم چه ؟!!” نوشته شده است.

  • ترنگ در ۲۳:۴۳ , ۱۱ آبان ۱۳۹۴ نوشت:

    عجب سیلی بوده

  • آمنه در ۱۸:۵۲ , ۱۸ آذر ۱۳۹۴ نوشت:

    متاسفانه دانشجویان ما اکثرشون در خواب غفلتن

  • نسترن در ۰:۵۳ , ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ نوشت:

    به نظر من هم هرچه زودتر این پل جمع بشه بهتره.در ضمن شهر تنکابن مشکلات ترافیکی زیادی پیدا کرده که باید برای این هم فکری کرد.از تمامی مهندسین زحمتکش این شهر کمال تشکر را دارم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب