نسخه چاپی نسخه چاپی

برگزاری سی و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی تنکابن


تنکا نیوز: سی و نهمین  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنکابن به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید داود شاهچراغی امام جمعه محترم تنکابن با حضور اعضای محترم شورا با دستور کار برنامه های فرهنگی ماه مبارک رمضان ، حجاب و عفاف ، سبک زندگی قرآنی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و طرح های دریا در شهرستان، در محل دفتر امام جمعه محترم رأس ساعت ۱۱ صبح ۲۳ تیر ماه  برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه تنکابن ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان بر اهمیت روزه داری و گرایش به معنویات در این ماه ، انجام امر به معرف و نهی از منکر ، مسایل عفاف و حجاب در سطح جامعه و ایجاد سبک زندگی قرآنی با توجه بیانات مقام معظم رهبری و طرح دریا در شهرستان و تشکر از کسانی که این فضا را آماده نموده اند سخنانی را ایراد فرمودند.

در ادامه دکتر سید ابراهیم هاشمی معاونت استاندارو فرماندار ویژه تنکابن در خصوص اهمیت مسئله عفاف و حجاب و چگونگی رسیدگی به طرح های دریا و مدیریت طرح ها سخنانی را ایراد داشتند. ایشان ارائه خدمات مناسب به مسافرین با توجه به ایام ماه رمضان در طرح های دریا و همچنین ورود بخش خصوصی در طرح های دریا و مسایل مذهبی و دینی و ترغیب جوانان در حضور در مساجد تأکید نمودند.

گزارشی از نحوه انجام و پیگیری مصوبات قبلی ارائه و توضیحاتی در خصوص انجام فعالیت های فرهنگی در شهرستان در ماه مبارک رمضان با همکاری سایر نهاد ها و ارگان های ذی ربط  از جمله برگزاری نمایشگاه های کتاب ، محافل انس با قرآن کریم ، جمع خوانی قرآن کریم و تبلیغات محیطی در ماه مبارک توسط دبیر شورا ارائه شد.

چگونگی رسیدگی به وضعیت و ساماندهی مناطق جنگلی و پذیرایی های بین راهی تبیین مسائل فرهنگی و رعایت مسائل عفاف و حجاب برگزاری محافل انس با قرآن کریم در ادارات و مساجد ، استفاده از قاریان شهرستانی در این محافل، نظارت بر پلاژهای خصوصی و تأکید بر رعایت مسائل عفاف و حجاب از سوی نهاد های فرهنگی  و فضا سازی محیطی در خصوص ماه مبارک رمضان توسط شهرداری های چهار گانه و بخشداری ها در سطح شهرستان و طرح های دریا از جمله مسائلی بود که در این جلسه مورد تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب