نسخه چاپی نسخه چاپی

برگزاری مراسم تحلیف شورای شهر تنکابن


تنکا نیوز: ظهر روز ۱۲ شهریور ماه و با حضور مقامات  ارشد شهرستان، اعضا منتخب دوره چهارم شورای شهر تنکابن، تحلیف شدند.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی امام جمعه شهرستان تنکابن، دکتر هاشمی فرماندار ویژه شهرستان و جمع کثیری از مسئولین و روسای ادارات، نهاد ها و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان تنکابن صورت گرفت، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، مهندس عبدالعلی نیکفرجام، رئیس دوره سوم شورای شهر تنکابن به بیان مختصری از فعالیت ها و عملکردهای صورت گرفته در طول این دوره پرداخت.

وی با تشریح اصل قانون اساسی و تنفیذ تصمیم گیری بنا به نتایج آرا مردم گفت: در جمهوری اسلامی ایران اخذ تصمیمات در زمینه امور عمومی، اتکا به آرا ملت داشته و قانون اساسی کشور، ان اصل را برای پیشبرد اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی مورد لحاظ قرار داده است.

وی نیت فعالیت دوره سوم شورای شهر تنکابن را در همین اصل قانون تفسیر کرد و افزود: در طول شش سال فعالیت این دوره صدور حکم یک سرپرست و ۲ شهردار به تصویب آرا اعضا شورا نیز رسیده است.

رئیس دوره سوم شورای شهر با تشریح مصوبه های صورت گرفته، تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون، شورای شهر تنکابن در بین ۳۰۰ شهر با زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت؛ جز ۱۰ شورای برتر کشور قرار گرفته است.

1374 نیکفرجام با اشاره به اهمیت طرح ساماندهی رودخانه چشمه کیله، این طرح را یکی از اصول مصوبات شورای دوره گذشته مطرح و خاطر نشان کرد: این رودخانه زیبا یکی از مواهب الهی به شهر تنکابن بوده که تلاش برای حفظ زیبای آن جمله اقدامات این دوره نیز بوده که در همین راستا اجرای طرح بهسازی و ساماندهی حاشیه این رودخانه در چهار فاز انجام شده است.

وی انجام پروژه هایی نظیر پل جانبازان، پارک شورا، پل شیلات، افشره و واچک، احداث طرح بلوارهای گلین مقدم و جلیلی را از جمله اقدامات و مصوبات شش سال فعالیت دوره سوم شورای شهر بر شمرد و بیان داشت: طرح پروژه زیرگذر چشمه کیله، با اهدافی همچون کاهش بار ترافیک شهری و سهولت شهروندان در دوره تصدی مهندس کبیری بعنوان شهردار تنکابن و دوره سوم شورا انجام پذیرفت.

در ادامه نیکفرجام اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزشی شهر، اختصاص میزان ۱۰ هزار متر مربع زمین به این امر را مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: سالن ورزشی بانوان با میزان اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان واقع در پارک مادر احداث و همچنین کلیه فضاهای سبز و پارک های سطح شهر به وسایل ورزشی تجهیز شده اند.

به گزارش خبرنگار تنکا نیوز، رئیس دوره سوم شورای شهر تنکابن اقدامات فرهنگی این دوره را در پیش بینی و تخصیص میزان ۵۰۰ متر مربع بجهت احداث کتابخانه عمومی معرفی و عنوان نمود: هم اکنون دو باب از مغازه های واقع در جلوی گلزار شهدا به منظور افتتاح داروخانه داروهای کمیاب و خاص به جمعیت هلال احمر شهرستان اعطا شده است.

وی همچنین تصویب طرح هایی نظیر پل چهارم چشمه کیلی و شروع روند احداث جاده ۲۰ متری ساحلی در زمان تصدی مهندس خوش قلب را از افتخارات دوره گذشته قلمداد کرد و افزود: از دیگر مصوبات این دوره پیش بینی، موقعیت یابی، همکاری و تعامل با سازمان راه و شهرسازی درر احداث دو میدان و روگذر در ورودی و خروجی شهر می باشد.

در ادامه مهندس نیکفرجام میزان بودجه شهرداری در سال نخست دوره سوم را با سال جاری مقایسه کرد و اظهار داشت: در ابتدای دوره سوم، بودجه شهرداری تنکابن، ۳ میلیارد تومان بوده که امروز این میزان اعتبار به ۱۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی همچنین از عملکرد شهرداری و شورای شهر در امر آسفالت معابر، بعنوان نهضت آسفالت یاد کرد و گفت: هم اکنون واحد عمران شهرداری تنکابن، مساحتی قریب به ۱۸۵ هزار متر مربع از معابر سطح شهر را آسفالت کرده که این نیز در نوع خود کم نظیر می باشد.

وی با بیان تعامل و همکاری بسیار خوب با معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، دکتر هاشمی و همینطور حمایت های شایان تقدیر دکتر حسینی، وزیر اسبق اقتصاد و امور دارایی در تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی به شهرستان، یاد آور شد: وفاق و همدلی صورت گرفته در بین مسئولین از جمله تلاش های حجت السلام والمسلمین شاهچراغی، امام جمعه شهرستان تنکابن می باشد که قابل تجلیل و تقدیر می باشد.

در پایان رئیس دوره گذشته شورای شهر تنکابن، به رسم احترام با قرائت اسامی تک تک اعضا و پرسنل شهرداری و شورای شهر تنکابن، مراتب تقدیر از آنان را بجا آورد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب