نسخه چاپی نسخه چاپی

بی غیرتیِ رسانه‌ای یا رسانه‌های بی غیرت ؟!


تنکا نیوز: کسانی که راه نفوذ بیگانگان را در فضای اقتصادی و یا سیاسی به‌روی کشور می‌گشایند از غیرت اقتصادی و یا سیاسی برخوردار نبوده و دیوث هستند.  (به نقل از دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی) لذا دیوث به معنای بی غیرت می تواند در همه حوزه ها وجود داشته باشد.

به گزارش تنکا نیوز به نقل از مازنی خبر، تحرکات رسانه ای بر علیه “حسین شعبان سروری” فرماندار آرام و محجوب شهرستان رامسر توسط عده ای افراد معلوم الحال، این روزها به حدی شدت گرفته که موجب شده ، مرد صبور غرب مازندران از کوره در برود .

به گزارش مازنی خبر ، پخش مطلبی با موضوع “دیوث رسانه ای” به نقل از فرماندار رامسر در فضای مجازی یکی از آن تحرکات است که این روزها شاهد آن هستیم . اصطلاحی که “سروری” بدون در نظر گرفتن مخاطب خاص در قالب یک پیامک برای یک شخص می فرستد و آن پیامک هم به صورت غیراخلاقی در فضای مجازی دست به دست می چرخد.

به نظر نگارنده باید ریشه یابی شود ، که آیا اولاً “دیوث رسانه ای” وجود دارد و یا خیر ؟ و از سوی دیگر چه شده است سروری به عنوان یک شخصیت آرام و صبور این اصطلاح را به کار برده است!؟

ابتدا معنی واژه دیوث را بررسی کنیم .  اصطلاح “دیوث” در دانش فقه و اخلاق به معنی بی غیرتی است ، همانطور که حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار اخیرش با دکتر عارف ، با توسعه مفهومی نسبت به کلمه دیاثت و دیوث فرمودند کسانی که راه نفوذ بیگانگان را در فضای اقتصادی و یا سیاسی به‌روی کشور می‌گشایند از غیرت اقتصادی و یا سیاسی برخوردار نبوده و دیوث هستند.  (به نقل از دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی) لذا دیوث به معنای بی غیرت می تواند در همه حوزه ها وجود داشته باشد.

مطمئناً در بین خبرنگاران نیز مانند تمام اقشار جامعه افراد بد و خوب وجود دارند و اینکه در سال های اخیر بعضی خبرنگارنماها با باجگیری و باج خواهی ، آبروی رسانه ها و اصحاب باشرف رسانه مازندران را زیر سوال بردند بر کسی پوشیده نیست.

بی شک فرماندار رامسر که در سال های اخیر عملکرد بسیار خوبی از خود در غرب استان مازندران بر جا گذاشته است به خوبی می تواند خبرنگاران باغیرتی که قلمشان در جهت توسعه منطقه می نویسد را با “خبرنگارنماهایی” که با سواستفاده از قلمشان به معنای واقعی کلمه یک “دیوث رسانه ای” هستند را تشخیص دهد.

البته از فرماندار رامسر انتظار می رود ، مصالحه با بعضی خبرنگارنماها را برای همیشه کنار بگذارد و باج خواهی های آنها را که آفت جان رسانه های غرب مازندران می باشد را برملا سازد تا مشخص شود واقعاً “دیوث رسانه ای” هم وجود دارد . ضمن اینکه در این راه ، رسانه های مازندران که خواهان پاک سازی فضای رسانه ای استان هستند نیز وی را حمایت خواهند کرد تا آرام آرام ، خبرنگارنماهایی که پی به شرافت و قداست قلم خبرنگاری نبرده اند از صحنه رسانه ای مازندران محو شوند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب