نسخه چاپی نسخه چاپی

تحصیل کرده رشته فیزیک به موسیقی فکر می‌کند.


تنکا نیوز: چندین بار شاهد اجرای کنسرت‌هایی از خانم جوانی بوده‌ایم که اکنون او را به شما معرفی می‌کنیم، یک بار دانش آموختگان نونهال موسیقی که تحت نظر او آموزش دیده بودند تحسین ما را بر انگیخت  اما تا متوجه شدیم و خواستیم گپی با او بزنیم غیبش زده بود. اما این بار او را دم درب ورودی بدام انداختیم که پس از اجرا یک موسیقی پاپ میخواست به جایگاه تماشاچی برود. خواستیم از هر دری از او سوالی بپرسیم، وای خدای من، ما که همه را سوال پیچ‌می‌کنیم آنقدر محو اجرایش و ظرافتش شده بودیم که نمی‌دانستیم چه بپرسیم! یعنی پیش خودمون بمونه! کم آوردیم!

مهسا کشاورزی ۲۶ ساله مجرد، ظریف همچون شیشه‌ای شکستنی، نه خدای من ظریف چون لطافت گلبرگ‌های بهاری، ظریف چون نوای یک موسیقی بی‌انتها!

55578302289957728909

۵ ساله بود که پدر و مادرش یک ساز کلاویه‌ای به او هدیه دادند، از خوشحالی در پوستش نمی‌گنجید، شروع به نواختن کرد! پنجه‌های کوچولویش را با ساز آشنا کرد، علاقمند شد، آنقدر که خانواده او را به یادگیری پیانو تشویق کردند، مدتی را در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنکابن به فراگیری پرداخت، یک کلاس، یک مربی، حجم وسیع علاقمندان و شاگردان نگو و نپرس! کارها خیلی کند پیش می‌رفت، در آن برهه موسسه‌ی خصوصی هم در تنکابن وجود نداشت. سال ۸۶ بود که وضعیت تغییر کرد و مهسا توانست بطور جدی آموزش پیانو را آغاز کند. اما هنوز شرایط وفق مراد نبود کمبود امکانات آموزشی و مهسا به ناچار باید به اساتید با تجربه زیادی مراجعه کند که خود هر کدام خاطره‌ای در ضمیرش نقش نموده، اما استاد مطلبی از نظر مهسا حرفی دیگه‌ای برای گفتن داره، هنوز که هنوزه در محضر درسش حاضر میشه. میگه استاد مطلبی در امر آموزش به هنرجویان خود از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. البته مهسا از آقای پارسا هم راضیه، میگه محیط آموزشی سالمی را برای علاقمندان به موسیقی پدید آورده که به پیشرفت سطح موسیقی شهرستان تنکابن کمک شایانی می‌کنه. مهسا هم در همین موسسه فاخته تدریس می‌کنه، پیانو از سازهای مورد علاقه‌ی اوست و با گروه پاپ کرخوانی هم می‌کنه. مهسا کشاورزی تحصیل کرده رشته‌ی فیزیک است و در کارشناسی فارغ‌التحصیل شده. می‌پرسیم مهسا جون علاقه‌ی تو به رشته تحصیلی‌ات بیشتره یا موسیقی؟ با لبخندی ملیح پاسخ می‌دهد، موسیقی! حالا که این همه به موسیقی علاقه داری فکر می‌کنید چقدر در موسیقی پیشرفته‌ای؟ باز هم می‌خندد اما این بار نه با لبخندی ملیح که خنده‌ای توأم با حجب و حیا و با اندکی مبالغه می‌گوید: از صددرصد، ده درصد آن را فرا گرفته‌ام!

البته برای خودش دلیل هم دارد می‌گوید: موسیقی آنقدر وسیع و دارای عمق است که هر چه بیاموزی همانند کهکشان بخشی از آنرا کشف میکنی و در اول راه خواهید بود!

میپرسم با رشته‌ی تحصیلی‌ات می‌خوای چیکار کنی؟ چه نقشه‌ای براش داری؟

میگه هیچی! می‌خواهم یک موسیقیدان بشم، علاقه‌ای به فیزیک ندارم .

چرا وقت گذاشتی و خوندی؟- به خواست خانواده‌ام جواب مثبت دادم، همین!

  .

.

به نقل از: وبلاگ تنکا قلم – مانا فلاح نژاد

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

۲ نظر برای “تحصیل کرده رشته فیزیک به موسیقی فکر می‌کند.” نوشته شده است.

  • مارال در ۰:۳۹ , ۸ آبان ۱۳۹۳ نوشت:

    ظریف همچون شیشه ای شکستنی…گلبرگهای بهاریییی… فکر نمیکنی یه کم شووووورش کردی؟؟!! ظرافت ارتباطش با اجراای موسیقی در چیییییه؟؟!!

  • طراوت در ۱۹:۴۹ , ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ نوشت:

    خانم کشاورزی استاد پیانو ی من است عالی درس میده خیلی ازش راضیم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب