نسخه چاپی نسخه چاپی

تخریب یکی از قدیمی ترین و زیباترین روستاهای تنکابن


تنکا نیوز: گریز از گونه شهرنشینی و پناهندگی به دامان طبیعت علی الخصوص در فصول گرما و ییلاق قشلاق بومیان و گردشگران از جمله صنعت‌های شاخص سال‌های اخیر تنکابن  و منطقه شمال کشور بوده که این اصل را می توان با قیاس بافت روستایی ییلاقات با دهه‌های گذشته مشاهده نمود.

از رویش قارچ گونه ویلاها و آپارتمان‌های مسکونی تا افزایش معاملات ملکی و اراضی در اقصی نقاط کوهستانی ناحیه، از قبیل گواهان این امر بوده اند.

اما بر خلاف این جهش های اجتماعی و اقتصادی، دولت طی طرح‌هایی اقدام به ساماندهی و خروج اهالی روستاهای کم جمعیت از ناحیه دامنه‌ای کوهستان نموده که برای نمونه بارز آن می‌توان روستای “سورگلی” از ناحیه “بالابند حاجته” را مورد مثال قرار داد.

روستای “سور گلی” با قدمت یکصد و اندی ساله با محیطی آرام از نعماتی همچون چشم انداز بی‌نظیر منطقه تنکابن و رامسر و  آب و هوای مطلوب بهره جسته که بنا به عدم تراکم جمعیت و تعداد خانوارهای معدود، مشمول به این طرح شده است.

این روستای زیبا که بنا به رای دولت مورد معامله و خریداری از سوی اداره منابع طبیعی شهرستان قرار گرفته، دارای چشم اندازی بی‌بدیل و برخورداری از جاذبه های گردشگری همچون آبشار زیبا “تودارک” می باشد.

خانی الموتی، رئیس اداره حفاظت از منابع طبیعی شهرستان تنکابن، طی گفتگویی؛ علت خریداری مراتع روستای “سورگلی” و تخریب آن را طرح مذکور و کاشت نهال قلمداد کرد و گفت: این طرح هم اکنون در دست پیمانکاران مربوطه قرار گرفته و تا آینده نه‌چندان دور محقق خواهد شد.

«نمایی از روستای”سورگلی” قبل از تخریب»

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۶ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب