نسخه چاپی نسخه چاپی

تعاون‌گران تنکابن از مدیرکل تعاون مازندران خواستار شدند:

تغییر مدیر شعبه بانک توسعه تعاون تنکابن


تعاون‌گران تنکابن خواستار تغییر مدیر شعبه بانک توسعه تعاون این شهرستان شدند.

به گزارش تنکا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از تنکابن، با هدف توسعه بخش تعاون و به جهت حمایت بیشتر از این بخش که در مقوله اقتصاد ملی می‌تواند بسیار اثربخش باشد در راستای افزایش نقش‌پذیری بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری، دولت در سال‌های گذشته توسط وزارت تعاون سابق، صندوق توسعه تعاون ایجاد کرده است.

در پی ایجاد این صندوق با شرایط و قوانین منطبق با اصول بانکی مندرج در قانون تأسیس بانک‌ها، صندوق توسعه تعاون به بانک توسعه تعاون تغییر یافت تا برای پیشبرد اهداف نظام و حمایت از بخش تعاون و ایجاد اشتغال مطلوب، تعاونی‌‌ها نیز در کنار سایر نهادهای خصوصی و مردمی در راه پیشرفت کشور گام بردارند.

با نظر به همه این مسائل و الزاماتی که به آنها اشاره شده، عده‌ای از تعاونگران تنکابن از شعبه این شهرستان انتقاداتی مبنی بر کوتاهی از عملکرد داشتند و این مورد بارها به مقامات مسئول نیز گوشزد شده است.

مسئولان نیز قول مساعد حل این مشکلات را دادند، اما با گذشت زمان و پیگیری‌های مستمر جمعی از تعاونگران حوزه این بانک هنوز خبری در تغییر رویکرد مدیر این شعبه دیده نمی‌شود و این امر برای تعاونگران تنکابن به جهت اهدافی که بانک توسعه تعاون برآن پایه بنا شده به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

جمعی از تعاونگران تنکابنی با تهیه و امضای شکوائیه‌ای به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خواستار بررسی علل اینگونه اقدامات و عملکرد غیرمنطقی از سوی ریاست شعبه‌ای که به منظور حمایت از تعاونی‌ها ایجاد و تأسیس شده، اما برخلاف این رویه عمل می‌کند و بعضاً مشکلاتی فراقانونی را برای آنها نیز ایجاد می‌کند، شدند.

این جمع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تنکابن با انتقاد از عدم حصول به نتیجه مطلوب در پی انتقال شکایات از گذشته تاکنون از مسئولان ذیربط در خصوص لاینحل ماندن درخواست‌های خود و نحوه برخورد ناشایست رئیس این شعبه با آنها، خاطرنشان کردند: با توجه به اینکه مکرر پیش از این در جلسات مختلف که برخی از مسئولان استانی نیز در آن حضور داشتند از مشکلات ما مطلع شده‌اند از ریاست شعبه بانک در تنکابن در مورد چگونگی این برخوردها توضیح خواسته بودند  وی نیز قول مساعد اصلاح امور تعاونگران در ارتباط با این شعبه را داده بود.

این جمع ابراز داشتند: تا امروز همچنان بدون هیچ‌گونه ترتیب اثری به اعتراضات مطروحه، رویه کاری سابق بر این ادامه دارد و این امر در بسیاری از موارد باعث شده تا تعاونگران منطقه نسبت به ادامه امور بانکی خود به شعبات بانک توسعه تعاون شهرستان‌های همجوار و یا دیگر بانک‌های خصوصی مراجعه کنند و این امر وظایف قانونی این شعبه نسبت به تعاونگران و حمایت از بخش تعاون را نقض می‌کند و شائبه‌ای نیز در اذهان ایجاد کرده که اصولاً این شعبه به چه منظوری در حوزه این شهرستان راه‌اندازی شده است.

آنها از مدیر عالی بانک توسعه تعاون در استان و رأس آن مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کردند تا برای حل مشکلات دامنگیر تعاون‌گران در ارتباط با این شعبه با توجه به حساسیت موضوع، پیگیر مطالبات تعاونگران باشند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب