نسخه چاپی نسخه چاپی

دبير انجمن داروسازان كشور:

داروخانه‌ی هلال‌احمر تنکابن بدون مجوز فعالیت می‌کنند


تنکا نیوز: داروخانه‌های هلال‌احمر در شهرهای لاهیجان، “تنکابن” و جزیره کیش بدون مجوز فعالیت می‌کنند.

به گزارش تنکا نیوز، دکتر سید مهدی سجادی در گفتگو با همشهری با اشاره به غیرقانونی بودن فعالیت داروخانه های هلال احمر گفت: هلال احمر طبق اساسنامه‌اش یک موسسه غیرانتفاعی است. نمی‌توانند اساسنامه را هم تغییر دهند چون وابسته به اساسنامه صلیب سرخ است. نکته اینجاست که ارائه دارو در زمان بحران معنایش داروخانه داری نیست. تاسیس داروخانه یک آیین‌نامه و ضوابطی دارد و همه مجموعه‌های دولتی هم باید بیایند در کمیسیون سازمان غذا و دارو مجوز بگیرند.اما متأسفانه سازمان هلال‌احمر این را هم رعایت نمی‌کند.
وی در ادامه اذعان داشت: داروخانه‌های هلال‌احمر در شهرهای لاهیجان، “تنکابن” و جزیره کیش بدون مجوز فعالیت می‌کنند و ما در این مورد تذکر داده‌ایم.
همچنین در ادامه گفتگو دبیر انجمن داروسازان کشور افزود: برخی دیگر از داروخانه های هلال احمر مقطعی و با فشار و از طریق حمایت گروه‌های مختلف مجوز گرفته‌اند. نظر ما این است که باید بخش خصوصی را حمایت کنیم و داروخانه‌های بخش دولتی باید اختیارات را واگذار کنند. داروخانه‌های بخش خصوصی را داریم به ورشکستگی می‌کشانیم. دانشکده‌های داروسازی بعد از یک سال از تاسیس، تقاضای مجوز داروخانه می‌کنند. ما به عنوان انجمن داروسازان اعلام کرده‌ایم که می‌توانیم آموزش و کارآموزی دانشجو را در داروخانه‌های خصوصی انجام دهیم. اما داروخانه آموزشی بهانه است. هدفشان کسب درآمد و کار اقتصادی است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب