نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس هیئت کوهنوردی و صعود شهرستان:

دریاسر، به حد کافی تلفات داده است !


تنکا نیوز: رئیس هیئت کوهنوردی و صعود شهرستان تنکابن، ضمن تکذیب شایعات مبنی بر برگزاری همایش سالانه دریاسر گفت: در سال جاری تحت هیچ عنوان به گروه های کوهنوردی شهرستان مجوز ورود به دشت دریاسر داده نخواهد شد.

پرویز مشهدی طی گفتگویی به خبرنگار تنکانیوز گفت: دشت زیبای دریاسر در سالیان گذشته تاوان سنگینی در قبال طبیعت ستیزی برخی داده است. وی افزود؛ از جمله این تلفات می توان به انقراض گونه های کثیر گیاهی و جانوری و همچنین تجمع حجم قابل توجهی زباله، در این دشت اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری به هیچ یک از گروه های رسمی کوهنوردی شهرستان، مجوز برگزاری همایش تعلق نگرفته است و “امسال این دشت، قصد به استراحت دارد! ”

رئیس هیئت کوهنوردی تنکابن، ضمن تکذیت شایعات موجود در برگزاری همایش سالانه دریاسر گفت: هم اینک ورود محافل دوستانه، دانشجویی، ورزشی و اداری به دشت دریاسر بتوسط نهادهای ذیربط بلامانع و بدون پیگیری بوده که احتمال ارسال پیامک های اخیر مبنی بر برگزاری همایش، از سوی چنین محافلی صورت گرفته است.

وی با ارزشمند خطاب کردن طبیعت بکر منطقه گفت: این میراث، امانتی در دست ماست که می بایست بی هیچ تغییر به نسل آینده سپرده شود.

در پایان مشهدی از جمعیت طبیعت دوست تنکابن خواست تا با رفتار منطقی و فرهنگی، تمام سعی خود را در حفظ منابع طبیعی ملی به عرصه ظهور گذاشته و در نهادینه کردن این مهم، همیاری بایسته را داشته باشند.

 

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب