نسخه چاپی نسخه چاپی

مهندس احمد خوش قلب:

رشد ۷۰ درصدی بودجه شهرداری تنکابن


تنکا نیوز: در  مراسم تحلیف اعضا شورا دوره چهارم که در مجتمع امام خمینی (ره) پارک مادر برگزار شد، مهندس احمد خوش قلب ضمن خیر مقدم به حضار طی سخنانی به تشریح بخشی از عملکرد شهرداری تنکابن پرداخت و گفت: در سه ماهه پایانی سال ۸۹ شهرداری تنکابن توانست جمعاً به مساحت ۶۱ هزار و ۶۲۵ متر مربع مجوز ساختمانی صادر کند که به نسبت دوره مشابه در سال ۱۳۸۸، افزایش ۱۱ درصدی را شاهد بودیم.

وی افزود: در سال ۹۰ جمعاً به مساحت ۰۲۱/۳۱۳ متر مربع مجوز ساختمانی صادر شد که به نسبت سال ۸۹ به میزان ۱۰ درصد افزایش و در سال ۹۱ نیز به مساحت ۹۰۵/۲۹۸ متر مربع صدور مجوز ساختمانی تقاضا شد که این آمار نسبت به سال ۹۰ به میزان ۶/۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار تنکا نیوز از مراسم تحلیف دوره چهارم شورای شهر تنکابن، شهردار این شهر اضافه کرد: در سال ۱۳۹۲ و تا به این روز جمعاً با مساحت ۷۳۵/۱۶۴ متر مربع مجوز ساختمانی صادر شد که این آمار نسبت به دوره مشابه  در سال ۹۱ به میزان ۷ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد:  از دی ماه ۸۹ تاکنون به تعداد هزار و ۱۵۶ فقره مجوز صادر شده و با توجه به شرایط فعلی کشور و وضعیت نامناسب اقتصادی که ناشی از تحریم‌های بدخواهان بوده و بیشتر پروژه‌های عمرانی شهرداری از روند کندی برخوردار هستند و تعطیل  شده‌اند، شهرداری تنکابن توانست از دی ماه ۸۹ تا مرداد ۹۲ حدود ۲۰۰ هزار متر آسفالت معابر سطح شهر، ۴ هزار و ۶۰۰ متر کانیو و کانال، ۱ هزار و ۷۰۰ متر رفیوژ  وسط خیابان و کاشت تیر برق جهت تأمین روشنایی معابر را انجام دهد.

این مدیر شهری در ادامه سخنان خود گفت: احداث و تعریض  ۳۱۰ متر مربع پل‌های آبرو در سطح شهر، ۳ هزار متر موج شکن پروژه‌ی کنارگذر ساحلی جهت دسترسی به پل چهارم، احداث سالن ورزشی به مساحت ۱ هزار و ۳۰۰ متر مربع، احداث فاز دوم گلزار شهدا به مساحت ۴۰۰ متر مربع از دیگر اقدامات انجام شده توسط شهرداری تنکابن است. وی همچنین از اجرای طرح گردشگری فاز سوم حاشیه رودخانه چشمه‌کیله به مساحت ۶ هزار متر مربع سخن گفت و اذعان داشت: ساخت پیاده‌رو سطح شهر به مساحت ۱۴ هزار متر مربع،‌ و احداث پل چهارم چشمه‌کیله به طول ۱۲۰ متر و عرض ۲۱ متر که در حال انجام است، طراحی تقاطع غیر همسطح ورودی شرقی و غربی شهر که به تایید شورای ترافیک استان رسیده است، لایروبی نهرها ی سطح شهر، بازگشایی و تعریض خیابان‌های سطح شهر که با صورت عملیاتی در حال اجرا است نیز توسط شهرداری تنکابن صورت گرفت.

خوش‌قلب در خصوص اقدامات واحد در آمد شهرداری تنکابن گفت: بودجه شهرداری تنکابن در سال ۸۹، ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که درآمد حاصله تا پایان آذر این سال ۵ میلیارد و ۳۶۷ میلیون محقق شد و با توجه به این‌که حدود ۳ میلیارد و پانصد میلیون تومان بدهی شهرداری به پیمانکاران و اداره دارایی بود، در سه ماهه پایانی سال ۸۹ که مصادف بود با آغاز کار اینجانب در شهرداری توانستیم با وصول درآمد ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، بودجه شهرداری را به ۸ میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان ارتقاء دهیم.

وی یادآور شد: درآمد حاصله در زمان شهردار سابق که منتهی به بودجه سال ۸۹ شد، برابر اسناد و سوابق موجود از محل فروش اموال منقول و غیر منقول  شهرداری اعم از املات و مستغلات متعلق به مجموعه با عنوان مثال فروش سرقفلی مغازه‌های اطراف گلزار شهدا و … تأمین شد و این در حالی بود که شهرداری در دوران متصدی اینجانب، حتی یک متر مربع املاک و مستغلات را بی‌دلیل به مزایده نگذاشته بلکه در مورد تبدیل به احسن کردن دارایی‌های بویژه در پروژه‌های عمرانی و تعریض معابر بر آمده است.

شهردار تنکابن در ادامه با بیان این‌که بودجه شهرداری در سال ۹۰، ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده بود که با در آمد حاصله و با مدیریت درست این میزان در پایان سال ۹۰ به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۱۱۲ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان افزایش یافت.

وی همچنین بودجه سال ۹۱ را مبلغ ۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در این سال توانستیم با درآمد حاصله  این مبلغ را به ۱۱ میلیارد و ۵۳۵ میلیون و ۱۰۸ هزار تومان افزایش دهیم.

خوش‌قلب بودجه سال ۹۲۰ را نیز ۹ میلیارد تومان دانست و افزود: شهرداری تنکابن تاکنون توانسته‌ است ۶ میلیارد و ۱۸۷ میلیون تومان کسب درآمد کند که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۱ با میزان ۸۲ درصد افزایش بودجه داشته‌ایم.

وی پیرامون عملکرد واحد نوسازی شهرداری تنکابن نیز گفت: درآمد  واحد نوسازی در سه ماهه پایانی سال ۸۹، مبلغ ۱۸۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که به نسبت دوره مشابه در سال ۸۸، ۳۳ درصد افزایش داشته است و در سال ۹۰ نیز درآمد حا صله مبلغ ۳۵۳ میلیون تومان بوده که به نسبت سال ۸۹- ۳۵درصد افزایش داشت.

این مقام مسئول همچنین در ادامه گزارش عملکرد خود به درآمد حاصله واحد نوسازی شهرداری تنکابن در سال ۹۱ اشاره کرد و گفت: درآمد این واحد در سال گذشته، ۵۰۰ میلیون تومان بوده است که نسبت به سال ۹۰، ۳۳درصد افزایش داشته است و از ابتدای سال ۹۲ تاکنون نیز درآمد حاصله در واحدنوسازی به مبلغ ۲۱۰ میلیون ریال بوده که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۱، ۷۰درصد افزایش داشتیم.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

یک نظر برای “رشد ۷۰ درصدی بودجه شهرداری تنکابن” نوشته شده است.

  • مردم تنکابن در ۱۱:۱۲ , ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ نوشت:

    مهندس خوش قلب مبارکت باشه
    ان شالله جشن رسیدن به مدارج بالاتر را بگیریم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب