نسخه چاپی نسخه چاپی

فرماندار ساری:

ساماندهی قلیان‌سراها همراه با فرهنگ‌سازی باشد


تنکا نیوز: فرماندار ساری درباره طرح جمع‌آوری قلیان‌سراها گفت: اگر قلیان‌سراها جمع‌آوری شود موج مصرف قلیان در داخل خانه‌ها شروع می‌شود و به همین دلیل نیاز به فرهنگ‌سازی داریم.

به گزارش تنکا نیوز به نقل از فارس ، طرح جمع‌آوری قلیان‌سراها در استان مازندران از اوایل ماه مبارک رمضان در استان مازندران شروع شد و این طرح با استقبال مردم و مخالفت فعالان این عرصه مواجه شد و تعدادی از فعالان این عرصه برای بیان اعتراض خویش با یکی از نمایندگان مجلس و نیز جلوی فرمانداری ساری نیز تجمع کرده بودند.

طرح جمع‌آوری قلیان در استان همچنین با مخالفت برخی از نمایندگان استان مازندران که دلیل مخالفت آنها نیز بیکار شدن تعدادی افراد فعال در این عرصه بود نیز همراه بود.

فرمانده انتظامی استان مازندران درباره آغاز طرح جمع‌‌آوری قلیان گفته بود، این طرح با درخواست‌های مردم از نیروی انتظامی آغاز شد و در هر شهری که مسئولان ارشد و مردم خواستار جمع‌آوری این مراکز باشند نیروی انتظامی استان ورود پیدا می‌کند.

در ایام ماه مبارک رمضان و در هر روز خبرهای از جمع‌آوری قلیان سراها توسط مسئولان شهری و انتظامی هر شهر مخابره می‌شد.

موج جمع‌آوری قلیان‌سراها به شهر توریستی بابلسر در ایام ماه مبارک رمضان نیز رسیده بود و حتی مسئولان شهری این شهر نیز در رسانه‌ها درخواست کرده بودند که زمینه جمع‌آوری قلیان‌سراها در این شهر را فراهم کنند.

اما در ساری طرحی برای ساماندهی و یا جمع‌آوری قلیان‌سراها در رسانه‌ها منتشر نشد، از فرماندار ساری در این باره سئوال شد که جواد واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: طرح جمع‌آوری قلیان در  ساری نیز در دستور کار قرار گرفت.

جواد واحدی اضافه کرد: طرح جمع‌آوری قلیان به موجب رای دیوان عدالت اداری در حال اجر است ولی برای اجرای این طرح باید با فرهنگ‌سازی فضای عمومی شهر را برای جمع‌آوری قلیان آماده کنیم.

 وی خاطرنشان کرد: اگر  قلیان از اماکن عمومی جمع‌آوری شود به خانه‌های مردم راه پیدا می‌کند و برای جمع‌آوری قلیان نیاز به کار فرهنگی اثرگذار داریم.

این مسئول گفت: مضرات قلیان را به فرزندان خویش و جامعه هدف به خوبی انتقال بدهیم.

واحدی بیان داشت: دستگاه‌های بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی مازندران باید به صورت ویژه در این امر ورود پیدا کنند و مضرات قلیان را اعلام کنند و با اقدام فرهنگی برای جمع‌آوری قلیان اقدام کنیم.

 

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب