نسخه چاپی نسخه چاپی

شهردار تنکابن:

سرانه فضای سبز شهر تنکابن به ۷ متر مربع رسید


تنکا نیوز: شهردار تنکابن گفت: با توجه به کاشت حدود ۱۵ هزار اصله نهال در سطح شهر سرانه فضای سبز شهری در تنکابن به ازای هر شهروند به ۷ مترمربع رسید.

به گزارش تنکا نیوز عقیل عشوری ظهر امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه در هفته درختکاری شهرداری با تهیه حدود ۱۵ هزار اصله نهال ۵ هزار اصله آن در سطح شهر غرس کرد، افزود: حدود ۵ هزار اصله از این نهال به شهروندان اهدا شد که با این روند سرانه فضای سبز شهری تنکابن از پنج مترمربع طی ماه‌های اخیر هم‌اکنون به هفت مترمربع ارتقا یافته است.

وی افزود: در راستای اشاعه فرهنگ دوستداری طبیعت به‌ویژه کاشت درختان، شهرداری هم‌اکنون ۲ هزار اصله نهال دیگر نیز برای اهدا به شهروندان در اختیار دارد و براساس برنامه‌ای در روزهای آینده به شهروندان برای کاشت در فضاهای شخصی اهدا می‌شود و پیش‌بینی شده تا قبل از پایان نیمه نخست سال ۹۵ سرانه فضای سبز شهری تنکابن از هشت متر مربع بیشتر شود.

 عشوری بیان کرد: در اجرای طرح نهال‌کاری تلاش کردیم برای حفظ اکوسیستم، اقلیم منطقه، صرفه‌جویی در مصرف آب، هزینه‌های نگهداری از گونه‌های بومی همچون افرا، بلوط، بلندمازو، انجیری، توسکا، ال و نارنج استفاده شود که در جریان نهال‌کاری، امسال از مجموع ۱۶ هزار اصله نهال ۳ هزار نهال بومی و یک‌هزار نهال نیز از نوع نارنج بوده است.

وی تصریح کرد: بخش مهمی از سرانه فضای سبز موجود در سطح شهر مربوط به ادارات، نهادها و اماکن عمومی بوده که توسط شهرداری تأمین و ایجاد شده است و با توجه به نگهداری و مراقبت شهرداری در اختیار این نهاد نیست.

به گزارش تنکا نیوز؛ عشوری ادامه داد: با توجه به حجم نهال‌کاری یادشده در شهر تنکابن، ۳ هزار اصله نهال دیگر برای فضاهای عمومی شهر آماده کاشت داریم و برای تأمین نهال و درختچه‌های زینتی مورد نیاز در سطح شهر و پارک‌ها نیز دو خزانه گل و گیاه و درختچه‌ توسط شهرداری در دو نقطه شهر ایجاد شده که هم‌اکنون حدود یک‌میلیون اصله نهال، درختچه و گل و گیاه بیرونی در آن ذخیره و در حال آماده‌سازی است.

وی در پایان گفت: برای زیباسازی بلوارها، میادین و فضاهای سبز شهری در پارک‌ها و بوستان‌ها تاکنون ۲۰ هزار صندوق انواع گل و گیاه زینتی از انواع گوناگون در سطح شهر کاشته شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.

 

 

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب