نسخه چاپی نسخه چاپی

علیرضا پور علم – کارشناس ارشد علوم سیاسی:

سلام بر خمینی کبیر


تنکا نیوز: سلام بر روح بلند و ملکوتی آن سلاله پاک رسول الله و خلف شایسته ائمه معصومین که عمر گران مایه خویش را در مسیر احیای جامعه اسلامی و احیای مجد و عظمت شریعت آسمانی سپری نمود.

سلام و صلوات خدا بر روح بزرگ مردی که با مجاهدات بزرگ و فداکاری‌ها و رهبری‌های قاطع خود اسلام را در عالم بشریت زنده کرد و ندای تکبیر و توحید را به گوش جهانیان رساند و مجد و عظمت مسلمانان را به آنها بازگو گردانید و فریاد کوبنده اش، دل‌های مستکبران ابر قدرت را به لرزه در آورد.

سلام خدا بر روح خدا که با ستیز و پیکار بی امان با دشمنان اسلام تمامی معادلات سیاسی آنان را در هم شکست و بر بزرگترین قدرت‌های استعماری جهان پیروز گردید.

امام جداً مصداق انسان کامل بودند، شاید در طول تاریخ روحانیت تشیُع و جهان اسلام نتوانیم نظیر بدیلی برای ایشان پیدا کنیم… در واقع آن الگوی تقوا و اسوه اخلاق و پرهیزکاری به همگان فهماند که انسان کامل شدن و علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. او اهل خلوت، اهل عبادت، اهل گریه نیمه شب، اهل دعا، تضرع، ارتباط با خدا، شعر و معنویت و عرفان و ذوق بود.

آن مردی که چهره او دشمنان ملت ایران را می ترساند و به خود می لرزاند و آن را مستحکم و کوه استوار، وقتی که مسائل عاطفی و انسانی پیش می آمد یک انسان لطیف، یک انسان کامل و این انسان مهربان بود. آری مردی که روزها می نشست و این اعلامه های آتشین را می داد، سحرها اقلاً یک ساعت با خدای خود راز و نیاز می کرد و آن چنان اشک می ریخت که باورش مشکل است. این مرد درست نمونه علی(ع) بود.

تحولات مهمی که این عبدصالح خدا، در میان امت اسلامی پدید آورد، آنچنان عمیق و گسترده است که باید به صراحت اعلام نمود: هر چه داریم از این مرد شریف است و اوست که به ما حیات معنوی داد.

اخلاص و فداکاری آن امام عظیم الشأن آنچنان امت خداجو و یاران مجاهدش را شیدا و شیفته خود نموده که عاشقانه از صمیم جان فریاد بر آوردند: «در خمینی ذوب شوید، همانگونه که او در اسلام ذوب گردید.»

و اکنون نیز: خمینی کبیر در میان ما زنده است، زنده‌تر از دیروز؛ چگونه می‌توان باور کرد مردی که مایه آن همه شور و حرکت و صاحب آن همه قدرت و عظمت بود، اکنون در میان ما نیست؛ چگونه می توان کسی را که آثار و وجودش صفه اجتماع ما را پر کرده  و در هر جا گام می نهیم با اثر تازه‌ای از او روبرو می شویم و کران تا کران عالم هنوز از او سخن می گویند، در صف مردگان دانست؟

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: علیرضا پورعلم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب