نسخه چاپی نسخه چاپی

سلمان هراتی به تنکابن و ایران تعلق دارد


تنکا نیوز: معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، سلمان هراتی شاعر فقید و معاصر تنکابنی را یک اسطوره در حوزه شعر و ادب یاد کرد.

به گزارش تنکا نیوز، حجت الاسلام صفرقاسمی در گفتگو با مهر با اشاره به دیدار روز قبل با خانواده زنده یاد سلمان هراتی شاعر فقید تنکابنی، سلمان هراتی را یک اسطوره نامید و گفت: سلمان متعلق به این خانواده اش نیست بلکه متعلق به تنکابن بزرگ و ایران عزیز است.

وی با تاکید برای معرفی اندیشه های سلمان به نسل جدید و نسلهای آینده، بر برگزاری هرچه بهتر بزرگداشت و یادمان سالیانه سلمان تاکید کرد.

هراتی شاعر نام آشنای معاصر در بهار ۱۳۳۸ در روستای مرزدشت واقع در شهر خرم آباد تنکابن چشم به دنیا گشود، گوشه‌گوشه‌ ادبیات ایران زمین، همواره شاهد ظهور چهره‌هایی بوده که هیچگاه به اندازه نامشان و هرگز درخور جایگاهشان، خصوصا برای عامه مردم، شناخته نشده‌اند.

سلمان از سنین نوجوانی با قلم انس گرفت، از همان سنین نوجوانی به دلیل فقر اقتصادی برای گذراندن معاش به شاگردی می پرداخت و همراه با چوپان های محلی (گالش ها) به چوپانی می رفت و از این ره گذر با ترانه های محلی آشنا شد و شعر گفتن را از نوجوانی در سال ۱۳۵۵ آغاز کرد.

سلمان هراتی، ۹ آبانماه ۱۳۶۵ هنگام عزیمت به روستای واجارگاه براثر سانجه دلخراش رانندگی به دیار باقی شتافت.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب