نسخه چاپی نسخه چاپی

با حضور معاون اول رئیس جمهوری

سومین یادواره سرلشکر خلبان شهید حسین خلعتبری برگزار شد


تنکانیوز: سومین یادواره امیر سرلشکر خلبان شهید حسین خلعتبری قهرمان جنگ دریایی و ۲۶۸ شهید رامسر امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه در مصلای امام جواد (ع ) رامسر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد رضا رحیمی در این مراسم در جمع مقامات لشکری و استانی و خانواده های شهدای این شهر گفت : شهادت امیر خلعتبری و ۲۶۸ نفر دیگر این شهر و همزمانی بزرگزاری این مراسم در روز اربعین حسینی یک تقارن خجسته و شکوهمند است.

وی با اشاره به ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید استان مازندران اظهار داشت : این شهدا که در راه خدا و برای حفظ نظام کشور در برابر دشمنان ایستادند امروز باید قدرشناس خون شهدا باشیم.

رحیمی با اشاره اینکه واژه شهید ۲۰ بار در قرآن تکرار شده است، ادامه داد: این نشان دهنده آن است که خداوند بر همه چیز مسلط و آگاه است بنابراین هر چند شهدا در میان ما نیستند اما همواره روح آنها در همه جا حضور دارند و بیانگر این است که شهیدان همواره زنده اند.

وی در ادامه گفت وگوی خود در این مراسم با اشاره به پیشنهادات برخی مقامات استانی اظهار داشت : طی بازدیدی که صبح امروز از دو پروژه عمرانی تصفیه خانه آب شرب مازندران و توسعه باند فرودگاه رامسر داشتم قرار شد سه میلیارد تومان برای آب شرب این تصفیه خانه تا پایان ماه جاری از سوی استاندارد تامین شود.

رحیمی با اشاره به توسعه باند فرودگاه رامسر گفت:این فرودگاه از جمله گران ترین فرودگاههای کشور بعد از فرودگاه امام خمینی (ره ) و مهرآباد است.

وی افزود: برای ساخت و توسعه این فرودگاه بسیار هزینه شده و جز یکی از زیباترین فرودگاههای کشور خواهد بود چرا که از سیستم های به روزی در این فرودگاه استفاده شده است.

وی اظهار داشت : کار عمده توسعه باند این فرودگاه انجام شده و امیدواریم دهر چه سریعتر این پروژه تکمیل شود.

وی از رامسر به عنوان نگین ایران یاد کرد و افزود : پیشنهاداتی در خصوص ایجاد منطقه آزاد گردشگری ارایه شد که ما نیز پس از بررسی های انجام شده بر روی این پیشنهاد تصمیمات خود را در این راستا اتخاذ کردیم .

پس از پایان این مراسم معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه در مصلی امام جواد رامسر نماز جماعت اقامه کردند.

شهید خلعبری در سال ۱۳۲۸ در روستای ˈ بصل ˈ شهرستان رامسر دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوره سربازی در سال ۱۳۵۱ وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی ارتش شد.

وی پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و با اخذ مدرک خلبانی با هواپیمای جنگنده اف ۱۴ از دانشگاه ˈ تگزاس ˈ در سی و یکم شهریور ماه ۱۳۵۹ به کشور بازگشت و در پایگاه هوایی بوشهر به خدمت مشغول شد.

شهید خلعتبری با انجام بیش از ۷۰ عملیات برون مرزی ، در سال ۱۳۶۴ در منطقه ˈ سقز ˈ

در استان کردستان ، به دنبال درگیری با هواپیماهای جنگنده رژیم بعثی عراق و اصابت موشک به جنگده اش ، به شهادت رسید.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب