نسخه چاپی نسخه چاپی

مصطفی شاهپوری:

شهر ما نیازمند توجه به استعدادهای بالقوه ای است


تنکا نیوز: شوراهای اسلامی شهر تجلی خرد جمعی و تکیه بر نظر خبرگان شهری در مسیر توسعه پایدار است. انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا یکی از مصادیق تحقق مردم سالاری دینی در نظام اسلامی است و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در بیانات خود فرموده اند، “بنیاد این نهاد اجتماعی بر حل عملگرایانه مشکلات عینی و مشخص مردم در شهر و روستا است و هدف آن راحت تر و اخلاقی تر کردن زندگی شهروندی است. “
شوراها مردمی ترین نهاد کشور هستند و شور و هیجان و اشتیاقی که از زمان آغاز تبلیغات کاندیداهای شورای اسلامی بین مردم جاری است مهر تاییدی است بر این مطلب. شورای شهر همواره در میان اقشار و گروه های مختلف از نقشی ویژه و بی بدیل برخوردار بوده است چرا که همگان به خوبی آگاهند که برنامه ریزی موفق شهری ضامن توسعه و پیشرفت شهر و تسری احساس نشاط و سرزندگی عمومی است. مردم انتظار دارند تا نمایندگانشان با شناسایی وضع موجود به چاره اندیشی برای آینده شهر بپردازند که این مهم با نصب العین قرار دادن چشم انداز بلند مدت برای طرح های کلان و جامع شهری جامه عمل خواهد پوشید. نماینده شورای شهر علاوه بر آنکه موظف به پی گیری مشکلات شخصی شهروندان و اقشار مختلف در هر جایگاهی است، خود را در برابر شهرستان، استان و کشور و به ویژه نسل های آینده مسئول و متعهد می داند.
این هنر فرد منتخب مردم است تا بتواند با شناسایی استعدادهای شهر و سرمایه گذاری بر روی آن به رشد و توسعه متوازن و درخور شأن شهر عزیزمان تنکابن اقدام نماید. واضح و روشن است، همانطور که یک جوان خوش فکر می تواند با تکیه بر شناسایی زمینه های استعداد خویش قدم در راهی گذارد که تامین کننده سعادت و آینده اوست؛ شهر ما نیز نیازمند توجه به استعدادهای بالقوه ای است که عدم التفات به آن نوعی بخشی نگری و کفران نعمت است. شهر ما از مواهب طبیعی سرشار و از ذوق و استعداد جوانان مملو است. این موهبتی است که شهرستان تنکابن را در جایگاهی رقابتی در منطقه قرار داده که بتواند با بسیج منابع و امکانات موجود و هماهنگی میان مدیران شهری رتبه بالاتری را از لحاظ برخورداری از رفاه اجتماعی و برخورداری از حقوق شهروندی تعریف نماید. البته بدیهی است در این مقال فرصت تشریح کامل برنامه ها و اهدافی که توجیه کننده حضورم در این عرصه است نباشد، اما مروری بر کارنامه فعالیت های انجام شده در دوره های اول و دوم شورای شهر و همین طور نمایندگی استان مازندران در شورای عالی استان ها به نوبه خود سنگ محکی جدی از عملکرد اینجانب بوده است. هرچند امروز با نگاه و دیدی نو و جدید به فراخور زمان در خدمت شما خواهم بود. و از تجربیات گذشته پلی خواهد بود برای ساخت آینده ان شاالله.
حال که به فضل خداوند متعال خود را آماده حضور در رقابت های شورای اسلامی شهر تنکابن جهت ورود به عرصه خدمتگزاری شما کرامیان نموده ام، بر خود فرض می دانم تا با تمام توان و دانش خویش در راه رشد و تعالی تنکابن در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی هنری و علمی تلاش نمایم و بی شک در این مسیر نیازمند بهره گیری از نظرات سازنده و راهبردی شهروندان عزیز خواهم بود.

مصطفی شاهپوری، عضو اولین و دومین دوره و نامزد چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تنکابن

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

۶ نظر برای “شهر ما نیازمند توجه به استعدادهای بالقوه ای است” نوشته شده است.

 • رضا در ۷:۲۱ , ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  شما هیچ برنامه و طرح مشخصی را ارایه نکردید. تمام نوشته های این صفحه فقط مبانی و مقدمه ابتدایی است که به راحتی در خیلی کتابها و سایتها میشود. شهر عزیزمان نیاز به هم دلسوز و هم متخصص با رویکردهای همه حانبه دارد. به کسی  نیاز دارد که بتواند بودجه مناسب از مرکز استان طلب کند. کسی که لابی قدرتمندی در سطح استان داشته باشد( در حداقل مقیاس). کسانی که قادر باشند الویتها و نیازهای اساسی شهر را مهندسی کرده و تعیین پروژه کنند تا بدین وسیله بودجه مورد نظر هر پروژه تعریف گردد. درتمام این مدت همگی امدند و فقط صلوات در شهرداری و …. دادند…. و حقوق خودشان رو دریافت کردند. امیدورام در این دوره افراد شایسته با کارایی بالا و پراگماتیسم به امورات شهری بپردازند. حداقل کار میتواند از تابلوی راهنمایی رانندگی داخل خیابانها و کوچه ها، رنگ نمودن مبلمان شهری به گونه ایی که ایجاد نشاط در دل شهروندان کند شروع شود تا کارهای مهمتر مانند راه اندازی زباله سوز، جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا و رودخانه، ارتقای امنیت جاده های شهر و…..

 • صالح در ۱۱:۳۲ , ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  با سلام
  ضمن احترام به نظر آقای رضا چند نکته :
  در یک چنین نوشته هایی (در متن هم بیان شده)انتظار بسط برنامه ها به شکل کامل ممکن نیست. و عدم ذکر برنامه به معنای نداشتن برنامه نیست. کما اینکه  کیست که نداند کسی با جدیت و تجربه ایشان چگونه ممکن است عزم ورود به میدان کند ولی برنامه نداشته باشد. شما جهت آگاهی از برنامه های ایشان می توانید به ایشان مراجعه و از نزدیک خودتان به گفتگو بپردازید. خوشبختانه اکثر کاندیداها در دسترسند. همان گونه که در مورد دیگر کاندیداها باید به شناخت کامل برسید. البته خیلی از این مقدمات به زعم شما که در سایت ها و کتاب ها خوانده اید نکاتی مهم و بنیادی است که آنچه اکنون مبتلای ماست از عدم توجه به مبانی اینچنینی است البته آنطور که بنده می دانم اولویت ایشان  برنامه ها و راهبردهای اساسی تری است نسبت به آنچه شما در نوشته خود فرموده اید. شهر ما نیازمند عملگرایی (به زعم شما پراگماتیسم) همراه با برنامه و تعهد و تخصص است.  همان چیزی که خودتان واقفید نیاز امروز تنکابن است.

 • رضاا در ۱:۲۷ , ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  برادر من، بجاى اینهمه مقدمه  در این مقاله،برنامه کاریتان را مشخص مى کردید،از الف تا واو انشاء شما رو همه از بر هستند از أون عبارت مردم سالارى دینى،که اساسش از دوره إصلاحات بود و معنى شوراى شهر  تا اخر! روزمه کاریتان !؟برنامه هاى اینده!؟رشته تحصیلى!؟خدا وکیلى اینهم شد برنامه تبلیغاتى یک کاندیداى شوراى شهر!؟

 • صالح در ۱۰:۲۰ , ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  جناب آقای رضای عزیز، فکر کنم توضیحات همه جوره واضح بوده و هدف شما چیز دیگری است. آرزو می کنم عاقبت همه مان ختم به خیر شود.

 • امين در ۱۵:۵۴ , ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  مدیر فنی:
  بنا به ارسال متعدد نظرات مختلف با اسامی متفاوت از یک رایانه و IP یکسان؛ متن پیام حذف شد . . .

  [اخطار به کاربر]

 • جعفرطالبی در ۱۸:۱۳ , ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ نوشت:

  با سلام . خواهشا دوباره این مجسمه ی میدان معلم را به رنگ خاکی در بیاورید طلایی کردن آن مجسمه یک توهین و یک رفتار ناپسند است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۶ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب