- پایگاه خبری تنکابن | TonekaNews.IR | تنکا نیوز - http://tonekanews.ir -

شهر ما نیازمند توجه به استعدادهای بالقوه ای است

تنکا نیوز: شوراهای اسلامی شهر تجلی خرد جمعی و تکیه بر نظر خبرگان شهری در مسیر توسعه پایدار است. انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا یکی از مصادیق تحقق مردم سالاری دینی در نظام اسلامی است و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در بیانات خود فرموده اند، “بنیاد این نهاد اجتماعی بر حل عملگرایانه مشکلات عینی و مشخص مردم در شهر و روستا است و هدف آن راحت تر و اخلاقی تر کردن زندگی شهروندی است. “
شوراها مردمی ترین نهاد کشور هستند و شور و هیجان و اشتیاقی که از زمان آغاز تبلیغات کاندیداهای شورای اسلامی بین مردم جاری است مهر تاییدی است بر این مطلب. شورای شهر همواره در میان اقشار و گروه های مختلف از نقشی ویژه و بی بدیل برخوردار بوده است چرا که همگان به خوبی آگاهند که برنامه ریزی موفق شهری ضامن توسعه و پیشرفت شهر و تسری احساس نشاط و سرزندگی عمومی است. مردم انتظار دارند تا نمایندگانشان با شناسایی وضع موجود به چاره اندیشی برای آینده شهر بپردازند که این مهم با نصب العین قرار دادن چشم انداز بلند مدت برای طرح های کلان و جامع شهری جامه عمل خواهد پوشید. نماینده شورای شهر علاوه بر آنکه موظف به پی گیری مشکلات شخصی شهروندان و اقشار مختلف در هر جایگاهی است، خود را در برابر شهرستان، استان و کشور و به ویژه نسل های آینده مسئول و متعهد می داند.
این هنر فرد منتخب مردم است تا بتواند با شناسایی استعدادهای شهر و سرمایه گذاری بر روی آن به رشد و توسعه متوازن و درخور شأن شهر عزیزمان تنکابن اقدام نماید. واضح و روشن است، همانطور که یک جوان خوش فکر می تواند با تکیه بر شناسایی زمینه های استعداد خویش قدم در راهی گذارد که تامین کننده سعادت و آینده اوست؛ شهر ما نیز نیازمند توجه به استعدادهای بالقوه ای است که عدم التفات به آن نوعی بخشی نگری و کفران نعمت است. شهر ما از مواهب طبیعی سرشار و از ذوق و استعداد جوانان مملو است. این موهبتی است که شهرستان تنکابن را در جایگاهی رقابتی در منطقه قرار داده که بتواند با بسیج منابع و امکانات موجود و هماهنگی میان مدیران شهری رتبه بالاتری را از لحاظ برخورداری از رفاه اجتماعی و برخورداری از حقوق شهروندی تعریف نماید. البته بدیهی است در این مقال فرصت تشریح کامل برنامه ها و اهدافی که توجیه کننده حضورم در این عرصه است نباشد، اما مروری بر کارنامه فعالیت های انجام شده در دوره های اول و دوم شورای شهر و همین طور نمایندگی استان مازندران در شورای عالی استان ها به نوبه خود سنگ محکی جدی از عملکرد اینجانب بوده است. هرچند امروز با نگاه و دیدی نو و جدید به فراخور زمان در خدمت شما خواهم بود. و از تجربیات گذشته پلی خواهد بود برای ساخت آینده ان شاالله.
حال که به فضل خداوند متعال خود را آماده حضور در رقابت های شورای اسلامی شهر تنکابن جهت ورود به عرصه خدمتگزاری شما کرامیان نموده ام، بر خود فرض می دانم تا با تمام توان و دانش خویش در راه رشد و تعالی تنکابن در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی هنری و علمی تلاش نمایم و بی شک در این مسیر نیازمند بهره گیری از نظرات سازنده و راهبردی شهروندان عزیز خواهم بود.

مصطفی شاهپوری، عضو اولین و دومین دوره و نامزد چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تنکابن