نسخه چاپی نسخه چاپی

ضرورت شکل‌گیری مدیریت یکپارچه در شهرها


مشکلاتی که امروزه در بسیاری از شهر به ویژه در شهر خرم آباد وجود دارد ناشی از نبود مدیریت یکپارچه شهریست .

البته با قدری مسامحه می‌توان دامنه مشکل را قدری وسیع تر نیز گرفت و اینطور عنوان کرد که مشکل نه در وجود مدیریت یکپارچه بلکه در نبود ساده‌ترین ارتباطات و هماهنگی ها میان سازمان های خدمات رسان در شهرهاست.

واقعیت این است که اکنون بسیاری از سازمان‌هایی که در شهرها مشغول به خدمت رسانی‌اند نه تعریف درستی از رابطه‌های سازمانی دارند و نه شناخت کاملی از فعالیت‌های یکیدگر. به همین دلیل است که حجمی از سر درگمی در فعالیت این سازمان‌ها در شهر‌ها مشاهده می‌شود.

 به نظر می رسد دلیل اصلی بروز این وضعیت این واقعیت باشد که برخی از این سازمان‌ها هدف نهایی فعالیت خود را فقط در محدوده بخش و سازمان خود تعریف می کنند.

به عنوان مثال پلیس راهور فقط به ترافیک توجه دارد یا آبفا فقط به آبرسانی و لوله کشی‌ها. در صورتی که هدف نهایی این فعالیت‌ها باید در جهت ارتقا سطح رفاه و زندگی در شهر باشد.

این شهرها در مقام کلیت کالبدی و فرهنگی هستند. که باید بیشترین نفع را این فعالیت‌ها برده و در نهایت این تلاش‌ها به بهبود زندگی در آن منتهی شود.

این در حالیست که تلاش برای توسعه و گام نهادن در این مسیر جز با همراهی و همکاری سازمان‌های محقق نمی شود و تا زمانی که مدیریت یک پارچه در شهرها اجرا نشود نمی‌توان انتظار داشت که شهر در مسیر واقعی توسعه و تعالی خود حرکت کند.

امیدواریم  که این مشکل در دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا مرتفع گردد تا شهروندان در سایه همکاری و تعامل میان سازمان‌های خدمات رسان شاهد شهری آباد و شکوفا بوده و رفاه و آسایش شهروندان را بیش از پیش فراهم نمایند انشاا.. .

امیر ارسلان امامقلی

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب