نسخه چاپی نسخه چاپی

اختصاصی:

عدم دسترسی به پزشک آنکال، به قیمت جان شهروندان تمام می شود.


تنکا نیوز:یکی از شهروندان تنکابنی  در خصوص وضعیت نگران کننده تنها بیمارستان دولتی این شهرستان طی گفتگویی با خبرنگار دیار سبز عنوان کرد: در ماه جاری  پدر بنده به دلیل حادثه رانندگی و برخورد یک ماشین با وی، به اورژانس بیمارستان شهید رجایی تنکابن منتقل شد.

او که در ساعات اولیه هوشیاری کاملی داشت، نام و مشخصات خودش را به پرستاران حاضر در محل بازگو می کند اما متاسفانه بنا به عدم رسیدگی به موقع و صحیح به وی، رفته رفته هوشیاری اش را از دست می دهد. این در حالی بود که بنا به اظهار پزشک اورژانس و پرستاران در آن ساعات پزشک آنکال در محل حضور نداشته و مرکز موفق به برقراری تماس با وی نشده است.

وی در ادامه اظهار داشت: همچنین براساس دستورالعمل مراقبت‌های مدیریت‌شده صادره از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ در صورت عدم موفقیت در تماس با پزشک آنکال یا عدم دسترسی به وی، مسؤولیت تمام متوجه پزشک آنکال خواهد بود.

این شهروند افزود: طبق توضیحات داده شده و همچنین قوانین و دستور العمل های داده شده در این خصوص، پزشک آنکال به طور کامل در خصوص فوت این شخص مسئول بوده و مطابق همین دستورالعمل، اورژاس بیمارستان از مدت زمان مراجعه مصدوم تا زمان احیا فرصت این را داشته که مکرراً با پزشک آنکال تماس گرفته و ضمن درمیان گذاشتن موضوع بیمار با وی، از پزشک بخواهد که در محل حضور پیدا کنند.

همچنین در دستورالعمل آمده، این نوع بیماری و علت مراجعه فرد به اورژانس جز موارد تخصص‌هایی است که نیاز به حضور سریع دارد و پزشک آنکال موظف است در مدت زمان ۳۰ دقیقه خود را به محل برساند.

شایان ذکر است از موضوع عدم دسترسی اورژانس با پزشک آنکال که بگذریم، برخورد ناشایست پرسنل و کارکنان بیمارستان با اعضای یک خانواده که در اولین دقایق شوک از دست دادن عزیزترین فرد خانواده شان هستند، به هیچ گونه ی اخلاقی، عرفی و شرعی صحیح نبوده است.

اینکه جان یک فرد به پایین ترین حد از ارزش خود برسد و پرسنل سست ترین حالت رسیدگی به وی را در پیش بگیرند، نه تنها موضوعیست که برای خانواده ی داغدیده ی ما رخ داده، بلکه به دور از تمامی خانواده ها امکان بروز آن برای همه خواهد بود. حتی آن دسته از پرسنل و پرستارانی که علاوه بر تسلی خانواده متوفی، اقدام به استفاده از الفاظ دون شان و خجالت آور می کنند و در مقابل سهل انگاری خود در احیای یک مصدوم، “مرگ و زندگی را دست خدا” می دانند و اینگونه این وظیفه ی عمل نشده خود را توجیح می کنند.

وی در پایان از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران خواستار شد ضمن رسیدگی به این موضوع و برخورد با افراد خاطی و همچنین یادآوری شرح وظایف حقیقی، طرح تکریم مراجعه کنندگان را به مسئولین، پزشکان، پرسنل و کارکنان این اورژانس گوشزد نمایند، تا شاید دیگر این اتفاقات تلخ و دردناک برای هیچ یک از شهروندان و اهالی رخ ندهد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

یک نظر برای “عدم دسترسی به پزشک آنکال، به قیمت جان شهروندان تمام می شود.” نوشته شده است.

  • a در ۲۲:۲۵ , ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ نوشت:

    مملکت قانون نداره 

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب