نسخه چاپی نسخه چاپی

گزارش از علیرضا پورعلم:

غرق شدن شناگران در خواب مسئولان


تنکا نیوز: با وجود اینکه سالانه خسارت جانی و مالی فراوانی بر اثر غرق شدن هموطنان در آبهای ساحلی استان های شمالی متوجه کشور می شود، این پرسش از سوی بسیاری از کارشناسان و شهروندان شنیده می شود که چرا چین موضوع مهمی تا کنون به صورت جدی از سوی نهادها و مسئولان کشوری مورد توجه قرار نگرفته است؟

 آیا نمی شود با یک برنامه ریزی منسجم و مدیریت صحیح و اصولی در بعد پیشگیری و جلوگیری اساسی از بروز این سوانح اقدامی کرد و چاره ای اندیشید؟

 بر این اساس شماری از دست اندرکارانریال کارشناسان و مسافران در مازندارن بویژه غرب این استان با ابراز نگرانی از روند روز افزون شمار غرق شدگان در آب های ساحلی منطقه، واستار همکاری بیش از پیش مسئولان امر برای رفع این معضل شدند.

“سیروس امینیان” مسافر تهرانی که ساحل تنکابن را برای استراحت خانواده اش انتخاب کرد، به خبرنگار تنکا نیوز گفت: امکانات و ارائه خدمات رفاهی و تفریحی در سواحل دریای خزر که همیشه پذیرای میلیون ها مسافر از اقصی نقاط ایران است، باید بیشتر شود.

وی افزود: امکانات و تجهیزات موجود در طرح های سالم سازی دریا کافی و پاسخگوی نیاز مسافران نیست.

این مسافر تهرانی گفت: حضور مسافران و استفاده آنان از دریا در خارج از محدوده طرح های سالم سازی نشانگر این است که برای گسترش آن با حجمه بالای مسافران برنامه ریزی نشده است.

مسافر دیگری که خود را اهل مشهد معرفی کرد، در ساحل رامسر به خبرنگار تنکا نیوز گفت: متاسفانه بیشتر نوار ساحلی شمال را بخش خصوصی و دولتی تصرف کردند و عموم مردم از استفاده دریا در همه نقاط ساحلی محروم هستند.

“سعید پیرزاده” تاکید کرد: برگزاری کلاس های شنا و یا کلاس های توجیهی برای آموزش نکات مربوط به تفاوت شنا در دریا و استخر در کنار طرح های سالم سازی دریا در شهرستان های ساحلی ایران، امری ضروری است.

وی بر لزوم نظاررت پیوسته نیروهای خدماتی و انتظامی در نوار ساحلی تاکید کرد .

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی نیز بر لزون پیگیری جدی مسئولان نهادهای مرتبط برای ایجاد زمان توسعه، عمران دریا و سواحل در کشور تاکید کرد.

“قاسم احمدی” گفت: طبق مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی قرار بود این سازمان با هدف مطالعه، اجرای طرح های بهسازی و شنا زیر نظر وزارت کشور عنوان متولی اصلی ساماندهی سواحل و طرحهای شنا در استان های ساجلی ایجاد شود.

احمدی با اشاره به طول ۳۳۸ کیلومتری نوار ساحلی مازندران و غرق شدن سالانه دستکم ۴۰۰ تن از مسافران و گردشگران در آبهای ساحلی این استان، ایجاد این سازمان در کشور را بسیار ضروری دانست.

از ابتدای فصل شنا تا کنون دست کم ۷۸ نفر در آبهای ساحلی غرب مازندران غرق شدند.

تاکنون ۱۷ طرح سالم سازی در شهرهای غرب استان مازندران فعال است. / علیرضا پورعلم

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب