نسخه چاپی نسخه چاپی

اندر حکایات ارائه برنامه‌های انتخاباتی:

لطفاً خانم PH.d بخوانند !


تنکا نیوز: چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نزدیک است و کاندیداها خود را برای یک رقابت سخت و سالم آماده می سازند.

هر کاندیدا هنگام ورود به عرصه رقابت انتخاباتی، اهداف، برنامه‌ها و سرفصل‌های اندیشه خود را ارائه می دهد. واضح است که در یک رقابت نفسگیر انتخاباتی هر فرد سعی می کند منظم‌ترین، به‌روزترین و از همه مهمتر، مردم پسندترین برنامه را از جانب خود ارائه دهد.

ارائه برنامه‌های کاندیداها از دو جهت اهمیت دارد؛ اولاً: مردم می توانند از برنامه نامزدها مطلع شده و بر این اساس تعیین کنند که کدام برنامه را می پسندند و به چه اهداف و یا برنامه‌هایی تمایل دارند. ثانیاً در هر نظام مردم سالار، یک سیستم خود تنبیهی منظور شده تا هر نامزدی که نتواند آراء مورد نیاز خود را کسب کند از قدرت دور شده و تلاش می کند در انتخاب بعدی با اصلاح برنامه‌های خود شانس پیروزی در انتخابات را افزایش دهد.

هر یک از نامزندها می توانند اهدافی را تعیین کنند و قول دهند  که در صورت پیروزی در انتخابات اهداف وعده های داده شده را محقق خواهد ساخت ولی پس از تعیین اهداف، هر نامزدی باید مشخص گردد که اولاً این اهداف چگونه حاصل می گردد. ثانیاً ابزار هر کاندیدا برای رسیدن به این اهداف چیست؟

ارائه چک لیست آرزوها از سوی هر نامزدی نه تنها به روشن شدن برنامه‌های آن شخص منجر نمی شود، بلکه به ابهامات قضیه نیز می افزاید. متاسفانه در این دوره از انتخابات شورای شهر شاهد هستیم که برخی از کاندیداها برنامه‌هایی را  ارائه نموده اند که حتی از اختیارات ریاست جمهوری نیز خارج است. حال چطور می خواهند آن را در شورای شهر پیاده نمایند، بماند !

به عنوان مثال شخصی از نامزدان این دوره وعده احداث خطوط مترو، در تنکابن  را در برنامه های خود قرار داده و یا یکی از کاندیداهای خانم در برنامه‌های خود از راه اندازی کارگاه‌های مهارت زندگی، حمایت از زنان آسیب پذیر، کارآفرینی زنان، پیگیری مطالبات بانوان و … سخن گفته است و آنچنان به مسائل و مشکلات بانوان متمرکز شده که به مشکلات جنس مخالف هیچ توجه‌ای نائل نیست و با وظایف و اختیارات شورای شهر در تضاد است و تنها جنبه تبلیغاتی دارد و آن هم از نوع ناشیانه !!

بدون شک هر کاندیدایی می تواند اهداف و برنامه های خود را بیان نماید اما می بایست مشخص گردد که اولاً: این اهداف تا چه حد قابل حصول است، ثانیاً: ابزار دسترسی به این اهداف مورد نظر چیست و این ابزار چگونه دسترسی به هدف مورد نظر را تامین می کند؟ ثالثاً:ابزار مورد نیاز تا چه حد با یکدیگرسازگاری یا همخوانی دارند.

امید است که این نامزدان با تجدید نظر در برنامه‌های خود، راه رسیدن به شورای شهر را هموار سازند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در تلگرام

کد نویسنده: م . افشار

۹ نظر برای “لطفاً خانم PH.d بخوانند !” نوشته شده است.

 • ايمان در ۱۴:۵۹ , ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  با سلام،برادر نویسنده مطلب،انتقاد شما درباره اکثر کاندیداها بجاست!ولى کمى با ملاطفت  بنویسید،اکثراً جوانند و جویاى نام….!

 • فرزاد رضادوست در ۹:۳۶ , ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  با عرض سلام خدمت نویسنده عزیز “شاید این کندیدای محترم خود یک کارافرین در این مملکت باشد حداقل جرات گفتن این حرف را داشته که شوکی وارد کرده و باعث شده شما این مطالب را به زبان بیاورید

 • شهروند در ۰:۵۵ , ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  من با نویسنده هم عقیده ام.
  فرزاد جان، از نظر من بیان چنین مطالبی جرات فرد رو نمی رساند. نشانگر چیز دیگریست !

 • حسین در ۷:۴۶ , ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  باید از این تندتر نوشت تا هر کسی وارد انتخابات نشود .
  دم نویسنده مقاله گرم .

 • شهرام سلیمانی در ۱۱:۴۹ , ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  مقاله نویس محترم ایکاش ما که اینقدر شهامت در انتقاد داریم شجاعت در اعلام نام هم داشتیم و بعد از این که شما در این شهر زندگی می کنید ؟ از بالا ترین حد ناعدالتی جنسی در خصوص کار /عدم حمایت ها که در چهارچوب اداری و امکانات قانونی که در اختیار فرمانداری و ادارت مرتبط برای حمایت از بانوان می باشد و هزاران مشکلات دیگر بیانگر چیست ؟ آیا فراموش کرده اید سلامت زن سلامت خانواده و اجتماع است ؟ آیا فراموش کرده اید مرد از دامن زن به معراج می رود ؟ آیا اعتقادات شما متمرکز در جنست و مذکر گرایی است ؟ آیا به دست فروشان تنکابنی که در اکثریت بانوان هستند چشم دوخته ای ؟ آیا توجه به نیاز و عدم حمایت از آنان را متوجه نشده ای ؟ آیا رفع نیاز یعنی رفتند به در شهرداری و گرفتن نامه کمک مالی از شهردار و هدایت شدن به شورای به جهت گرفتن مساعده ای تحقیر آمیز توسط آقایان نمایندگان شورای شهر ، این نتیجه حمایت شماست ؟ اگر مرام مردانگی و پهلوانی داری از ضعف و نیاز مردم بنویس نه از انتقاد کاندیداهای جوانی که بنا به نیاز های اجتماعی با سرمایه خود به جهت خدمت رسانی پیشگام می شوند .به نظر من شما باید عذر خواهی کنید.

 • مهدی در ۱۶:۰۳ , ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  اوج نفهمی و سبک مغزی نویسنده را می رساند

 • ذوالفقاری در ۲۳:۱۳ , ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  با نام خدا
  صرف داشتن مدرک دانشگاهی قطعا برای کاندید شدن در شورای یک شهر کافی نیست .باید افرادی کاندید شوند که حداقل ۲۰ سال سابقه اجرایی یا مدیریتی چه خصوصی چه دولتی داشته باشند.
  قطعا شورای شهر محل کارآآموزی شغلی نیست
  شهروندان ما باید بدانند با ۸ میلیارد بودجه نمیتوان شهری که ۶ میلیارد حقوق پرسنل آن میشود را اداره کرد.

 • سمیه در ۱۵:۰۰ , ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ نوشت:

  من نمیفهمم از ریختش خجالت نمی کشه اومده تا حالا معنی این چیزایی رو که گفته رو خودش چشیده؟دو تا ازدواج نا موفق و ۱۰۰۰۰دوست پسر.میخواد چی رو درست کنه؟از یه خونواده سطح متوسط پول دوست که فقط به فکر ماشین زیر پاشونن .میخواد برای مردم شهر ما کاری کنه؟تا حالا مانتو پایینتر از زانو نپوشیده که حالا داره چادر سرش میکنه؟ما کسی رو میخوایم که مال این شهر باشه نه این خانومی که مال تهرانه و فقط پدرش اهل اینجاست.

 • بی نام در ۲۰:۲۳ , ۳ مرداد ۱۳۹۲ نوشت:

   با سلام.نویسنده حرف دل خیلی از مردم و گفتن.به نظر من باید کمی بیشتر تو انتخاب کاندیدا دقت کنند.مخصوصا نحوهی تبلیغات و عکسهای کاندیدها 

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب