نسخه چاپی نسخه چاپی

یادداشت:

ماهی‌گیری از آب گل‌آلود، با قلاب‌های سبز و بنفش


تنکا نیوز: در پی ناکامی داوطلبین وابسته به احزاب اصلاح‌طلب در حوزه غرب استان مازندران نسبت به تایید صلاحیت شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، نامزدان متعددی از این حوزه در تکاپوی توسل به جریان اصلاحات در این منطقه افتاده‌اند. داوطلبینی که در ماه‌ها و سالیان گذشته تناقضات رفتاری و گفتاری بسیاری خارج از خطوط اعتدالی و اصلاح‌طلبی از خود نمایش داده‌اند.

به گزارش تنکا نیوز، این گفته نیز در حالی می‌باشد که برخی از نامزدهای انتخاباتی با توجه به خالی بودن عرصه رقابت از فعالین وابسته به جامعه اصلاحات و اعتدال، با مقاصد منفعت‌طلبی در شعار و گفتارهای انتخاباتی، خود را همسو و هم جهت با حامیان دولت روحانی و خاتمی نشان می‌دهند و برای رسیدن به کرسی سبز بهارستان سوار بر قطار بنفش اعتدال می‌شوند.

داوطلبینی که غالب مردم منطقه آنان را بر اساس عملکرد و اظهاراتشان طی سنوات گذشته از زمره جریانات و احزاب معکوس می‌شناسند و با تماشای این پارادوکس، دوگانگی محرزی از آنان را نیز مشاهده می‌کنند.

شمس اله شریعت نژاد نیز از آن گروه داوطلبینی است که اخیراً گروه‌های اصلاح‌طلب سطح منطقه وی را به عنوان شایسته‌ترین کاندیدای حاضر در عرصه از ظن خود مورد خطاب قرار داده که در دوره‌های گذشته وی صراحتاً خود را از وابستگان به “جبهه ایستادگی” معرفی کرده بود.

جبهه ایستادگی ایران اسلامی که یکی از گرایشات ائتلاف اصولگرایان بوده و به تعبیری آن حزب و جناحی به حساب می‌آید که نماینده میاندوره مردم غرب مازندران، برای تصاحب مجدد صندلی مجلس، به آن پشت کرده تا در بین هواداران نامزدهای رد صلاحیت شده و اقشار اصلاح‌طلب منطقه، با امضای یک برگ از میثاق‌نامه این حزب، تغییر زاویه و رنگ بدهد.

اصلاح‌طلبانی که هم‌اکنون در شرایط فقدان و عدم حضور یک نامزد مناسب و قسم خورده به احزاب سبز و بنفش، به گزینه اصولگرایی روی بیاورند که در آخرین نطق علنی خود در مجلس شورای اسلامی، انتقادات تندی را به سوی دولت و کابینه دکتر روحانی گسیل کرده بود. لذا هم‌اکنون گروه‌های اصلاح‌طلب شهرستان‌های غرب مازندران صلاح را در معرفی فردی دیده‌اند که نه تنها در عمل و گفتاری همسویی خاصی با این جریان ندارد، بلکه هیچ گونه نطق، اظهار نظر و یا مصاحبه‌ای از وی در خصوص دفاع و حمایت از اصلاح طلبان و مواضع ایشان به هیچ عنوان در دسترس نمی باشد.

نکته جالب و البته حائز اهمیت دیگر در خصوص این گزینه توصیه شده، عدم وجود ارتباط شمس اله شریعت‌نژاد با گروه‌های اصلاح‌طلب و اعتدالی بوده که نمونه آن در اعلامیه وی در انتخابات دوره گذشته می باشد که شریعت نژاد در آن ضمن تکذیب وابستگی به گروه‌های اصلاح‌طلب عنوان کرده بود: متاسفانه یکی بداخلاقی‌های سیاسی در ایام انتخابات این است که گروه‌های سیاسی خاص، بدنبال مصادره دیگران به نفع خودشان می‌باشند.
حال آنچه که مورد پرسش قرار می‌گیرد، خود پاسخ استیصال و سردرگمی جمع قابل توجهی از شهروندان اصلاح‌طلب این سه شهرستان است که در صورت نبود گزینه مناسب، ناگزیز رای خود را به نام یکی از اصولگراترین چهره‌های حاضر بزنند و در مقابل نامزدانی با توسل و تمسک به نقاب‌های اصلاح طلبی و اعتدال سعی در جمع‌آوری آراء آنان به نفع خود کنند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

۸ نظر برای “ماهی‌گیری از آب گل‌آلود، با قلاب‌های سبز و بنفش” نوشته شده است.

 • شهاب مدنی در ۱۸:۵۸ , ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ نوشت:

  فعلا که شریعت نژاد میثاق نامه رو امضا کرده و اصلاح طلب شده…همه میدونن پایگاه رای اصلاح طلبا بیشتره…پس خودشون مجبور میشن به این سمت گرایش پیدا کنن…اگرشورای نگهبان که تمامیت خواه هستن همه اصلاح طلبا رو درو نمیکرد الان ۹۹درصد مجلس اصلاح طلب بود…همتون میدونین اصلاح طلبان پایگاه رای خیلی بیشتری دارن…سایت شما هم اصولگراست و دارید خط گرفته از جناح خاصی حمایت میکنید وگرنه کامنت های منو تاحالا درج میکردید…به امید روزی که نگاهها مغرضانه نباشد…

 • مریم در ۲۱:۱۹ , ۱ اسفند ۱۳۹۴ نوشت:

  حرص نخور اقای مدنی مایه کاری میکنیم این دوره شریعت نژادرای نداره چون وعده های دفعه قبلش همش توخالی بودوبه هیچکدومش عمل نکردمایه اشتباه ودوبارتکرارنمیکنیم

 • اسماعیل در ۲۲:۵۶ , ۱ اسفند ۱۳۹۴ نوشت:

  واقعا متاسفم از این یادداشت یک طرفه و مغرضانه شما…برای شهر خودم متاسفم که چنین افرادی مطالبی رو بیان می کنند…لطفا به گذشته نه چندان دور که اصول گرایان مملکت رو در دست داشتند فکر کنید که چه طوری مملکت رو شخم زدن….واقعا متاسفم و در همه خبرگزاری ها و سایت ها کسی که یادداشت رو می نویسه ،اسمش هم ذکر می شود و این نشون میده که این یادداشت ،نوشته یک آدم مبتدی هستش…
  والعاقبه للمتقین

 • مهاجر تنها در ۱۳:۴۰ , ۲ اسفند ۱۳۹۴ نوشت:

  از باغ پسته گرچه نصیبی نبرده ایم —

  از سبز تا بنفش فقط حرص خورده ایم … کاش بجای این همه خط و خطوط رنگارنگ همه رنگ خط رهبری را انتخاب می کردند… دشمنان قسم خورده انقلاب و خط رهبری آمریکا و انگلیس می باشند. سؤال : این دشمنان کدام خط و جناح سیاسی را تأیید می کنند؟!

 • محمد لاچيني در ۲۰:۱۱ , ۲ اسفند ۱۳۹۴ نوشت:

  مردم دیگه این دوستان لاف زن اصلاح طلب رو شناختند.این ها همونایی هستند که وعده ۱۰۰ روزه دادند و حالا ۸۰۰ روز گذشته…همونایی هستند که تا میتونستند خدمات آقای احمدی نژاد رو به خیال خودشون زیر سوال بردند ولی دریغ از اینکه مردم معنی خدمت رو خوب میفهمند و خیانت رو ازش جدا میکنند…همونایی هستند که ۸۸ تیشه به ریشه انقلاب زدند و این سختی ها و تحریم های چند سال گذشته همه و همه به دلیل آشوب های خیابونی هست که این ها به راه انداختند….
  ان شاءالله مردم در این انتخابات درس خوبی به این ها خواهند داد.

 • ايمان در ۲۰:۵۳ , ۲ اسفند ۱۳۹۴ نوشت:

   مردم به دلیل رکود اقتصادى، رانت خوارى، رواج خرافات ، اختلاس هاى مختلف،مبالغ مالى که توسط معاون اول رىیس جمهور محبوبى که لیوان اب نوشیده شده اش توسط نماینده اصولکرا به عنوان تبرک نوشیده شد، بحران انزواى بین المللى و…. که همه در دوران زمام دارى اصولکرا ها انجام شد به اصلاح طلبان راى خواهند داد…..

 • داریوش (شهاب مدنی) در ۲۲:۱۰ , ۴ اسفند ۱۳۹۴ نوشت:

  مرگ بر تحجر…بر مرتجع

 • داریوش (شهاب مدنی) در ۲۲:۱۱ , ۴ اسفند ۱۳۹۴ نوشت:

  مرگ بر تحجر…بر مرتجع …. اصولگرایان مرتجع برن به درک

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب