نسخه چاپی نسخه چاپی

مجتمع تجاری ادینه تنکابن، شهرداری طلبکار و خریداران ناراضی


تنکا نیوز: مجتمع تجاری و فرهنگی آدینه تنکابن با گذشت چند سال از شروع علمیات اجرایی، تکمیل ان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش تنکا نیوز به نقل از ایرنا، سرنوشت نامعلوم این طرح نارضایتی خریداران واحدهای تجاری آن را به همراه داشته و از سوی دیگر به علت نپرداختن عوارض، شهرداری دستور توقف ادامه کار را صادر کرده است.
عملیات اجرایی این مجتمع از سال ۸۷ آغاز شد و برغم حضور پیمانکاران مختلف , تاکنون به بهره برداری نرسیده است.
عده ای از خریداران واحدهای مجتمع تجاری و فرهنگی آدینه در شهرستان تنکابن با انتقاد از واگذار نشدن به موقع واحدهای تجاری اعلام کردند که واگذار نشدن این واحدها بلاتکلیفی خریداران را به همراه داشته است.
آنان معتقدند که اگر امکان ساخت این مجتمع وجود نداشته و یا اختلافاتی بین شهرداری و پیمانکاران ان وجود دارد چرا ضرر و زیان ان را مردم پرداخت کنند.
یکی از خریداران یک واحد تجاری این مجتمع به ایرنا گفت: براساس قرارداد باید مغازه ها چند سال پیش تحویل ما می شد ولی متاسفانه تاکنون این مهم صورت نگرفته از طرف دیگر اختلاف بین شهرداری و پیمانکار ان مشکل واگذاری این واحدها را دو چندان کرده است.
وی افزود: همه خریداران معترض این قضیه هستند ولی به دلایلی نمی دانند چه کار باید انجام دهند ولی از مسئولان ذیربط می خواهیم تا مشکلاتمان را هر چه زودتر برطرف سازند.
این خریدار در خصوص نحوه پرداختی ها گفت: یک سوم مبلغ را نقد و دو سوم دیگر در طی دو فقره چک هر شش ماه یکبار پرداخت کردیم و قرار شد باقیمانده کل مبلغ را طی دو فقره چک دیگر یکی زمان تحویل کلید مغازه و دیگری در دفترخانه پرداخت شود که دوفقره اخیر انجام نشد.
به گفته وی، تاکنون چندین پیمانکار برای تکمیل این مجتمع تعویض شده است و هنوز هم بلاتکلیف هستیم.
رییس شورای اسلامی شهر تنکابن نیز با اشاره به بدهی این مجتمع به شهرداری گفت : درراستای صیانت از حقوق شهروندان و اجرای قوانین مصوب در شهرداری ، باید بدهی ۵۰۰ میلیارد ریالی مجتمع آدینه تنکابن پرداخت شود.
تقی پزشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : به دلیل تخلفات صورت گرفته در احداث این مجتمع ، جرایم سنگینی از سوی شهرداری صادر شده اما متاسفانه هیچ اراده ای برای پرداخت این بدهی توسط دستگاه های مرتبط با این مجتمع وجود ندارد.
وی به جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ و عوارض های مختلف این مجتمع اشاره کرد و اظهار داشت : علاوه بر این جرائم ، ۳۰ درصد زمین ، یک مسیر جاده ای و ۲۶ واحد تجاری این مجتمع متعلق به شهرداری است که تاکنون ریالی بابت این طلب به شهرداری پرداخت نشده است.
پزشکی خاطر نشان کرد : مسئولان مربوطه این مجتمع در جلسات مختلف با شهرداری خواستار مطالبه نکردن این بدهی شدند اما از آنجاییکه این اختیار را نداشتیم تا از حقوق مردم بگذریم و قانونی هم در این زمینه وجود نداشت ، مخالفت نمودیم.
وی ادعا کرد : شهردار در آخرین نامه خود خواستار متوقف شدن روند احداث این مجتمع تا مشخص شدن نحوه پرداخت این بدهی شد اما آنها بدون توجه به این نامه همچنان به کار خود ادامه می دهند.
پزشکی یادآور شد : شهرداری و شورای اسلامی شهر تنکابن تا آخرین لحظه از حقوق به حق شهروندان دفاع خواهند کرد و تا ریال آخر این طلب را وصول خواهد نمود.
به گفته وی، هم اکنون ۴۰۰ نفر از شهروندان اقدام به خرید مغازه های این مجتمع کرده اند و بر اساس تعهدداده شده می بایست در اردیبهشت ۹۳ تحویل داده می شد.
مجتمع بزرگ تجاری و فرهنگی آدینه در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و زیر بنای حدود ۴۰ هزار متر مربع در میان ۶ هزار متر مربع فضای سبز در حال احداث است. این مجموعه شامل ۶۵۰ واحد تجاری کوچک و بزرگ ( که به بیش از ۸۰۰ واحد افزایش پیدا کرد ) در چهار طبقه درحال ساخت است.
برای این مجتمع دو مجموعه بزرگ همایشی و نمایشی در طبقه آخر ، یک واحد بزرگ خرید گردشی ( هایپر مارکت ) و ۶ رستوران در نظر گرفته شده است.
پیش فروش واحد های تجاری این مجتمع از اوایل سال ۸۸ اغاز و در طول دوران عملیات اجرایی به مدت تقریبا دو سال تعطیل و یا نیمه تعطیل بود که هم اکنون با ورود پیمانکار جدید احداث این مجتمع سرعت بیشتری به خود گرفت.
تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت وگو با پیمانکار این مجتمع بی نتیجه مانده است و کسی حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب