نسخه چاپی نسخه چاپی

آیت الله فاطمی نیا :

مردم را مینشانیم کاملا که رمقشان گرفته شد هیچ حالی که نماند تازه قرآن ها توزیع میشود!


تنکا نیوز: روز گذشته وبلاگ “پای درس استاد” از جمله سخنان آیت ا.. فاطمی نیا نوشت: من قبلا در جاهای دیگر عرض کرده ام تاکید روایات بر این است که ما به نشاط نگاه کنیم، نشاط نشاط! فردا ان شاء الله شب های قدر می آید حالا این حدیث را هیچ کس عمل نمیکند، جلسه های احیاء خواهیم داشت پنج ساعت الی شش ساعت! مردم را مینشانیم کاملا که دیگر رمقشان گرفته شد هیچ حالی که دیگر نماند تازه قرآن ها توزیع میشود بگذارند روی سرشان بگویند بک یا الله!

دعای کمیلمان که باید بیست دقیقه طول بکشد معمولا دو ساعت و نیم، سه ساعت، ببینید اینها روز قیامت جواب دارد، اگر صاحب شریعت بگوید چرا لطائف و ظرائف شریعت ما را در ذهن مردم ثقیل جلوه دادید، چه جواب خواهیم داد؟! یک جوان میخواهد برود دعای کمیل میداند که رفتنش با خودش است برگشتنش با کرام الکاتبین است! میخواهد برود احیاء رفتنش با خودش است برگشتن با کرام الکاتبین، بابا شش ساعت هم آخر احیاء می شود؟! آخر چه کسی گفته است؟ اگه تو خودت حال داری خوب برو یک گوشه، برادر من عزیز من حالت را که نمیتوانی به کسی منتقل کنی.

خلاصه نشاط خیلی مهم است، روایت داریم که آقا خطرناک است، تو همین قم یک طلبه ای بعضی ریاضت ها را برخودش تحمیل کرده بود، حتما باید نماز شب بخواند، روزی سه جزء قرآن بخواند، چه بکند، چه بکند، چون پشتوانه علمی هم نداشت یکدفعه بریده بود، آمده بود میگفت بله ما یکوقت بیکار بودیم نماز شب میخواندیم!، چرا؟ برای اینکه پشتوانه علمی نداشت، نشاط هم نداشت، یک وقت حاج آقا حسین فاطمی است رضوان الله علیه قریب به یک قرن نماز شب خواند و سیر نشد، یک وقت مرحوم آیت الله العظمی اراکی بود قریب به یک قرن نماز شب خواند و سیر نشد، امام همینطور بزرگان همینطور، یک وقت هم یک آدمی که پشتوانه علمی ندارد روی احساس آمده، فقط احساس.

به گزارش تنکا نیوز به نقل از وبلاگ پای درس استاد؛ احساس یک اندازه ای دارد عزیز من، اگر کسی علوم اولین و آخرین را داشت باشد حال نداشته باشد یک عباسی نمی ارزد و اگر کسی حال داشته باشد پشوانه علمی نباشد، بالاخره نمیخواهم بگویم همه علامه بشوند ولی حال هم که پیدا میکنی باید یک پشتوانه ای داشته باشد، یک حدیثی، آیه ای، مبنایی، اما دیگر همه اش بشود احساس. خدا شاهد است الان در حتی تهران هم یک مجالسی روی احساس برگزار میشود، خیلی ببخشید نواری را آورده بودند یک جایی در آن نوار آن بنده خدایی که میخواند می گفت که بله امام حسین به قمر بنی هاشم گفت که شب عاشورا اگر تو هم میخواهی بروی، برو! خیلی ببخشید، اینها درد دل من است،اینها چیزهایی است که در پایتخت شیعه خوانده میشود، نوار میشود، پخش میشود،مشتری هم دارد.

بعد میگوید: عباس خوشگله! آمد زینب کبری را پیدا کرد گفت به داداش حسین یک چیزی بگو! مثل اینکه میدان مولوی بوده مثلا، دروازه غار بوده نعوذبالله، این شد حرف؟! همش احساس؟! آدم قمر بنی هاشم را اینطور یاد میکند؟! قمر بنی هاشمی که ائمه وقتی اسمش می آمد تعظیمش میکردند، میگفتند عموی ما نافذالبصیره بود عموی ما پرده ای برابر چشمش نبود، آنوقت اینطور میگویند؟! که دو نفر عوام میخواهند گریه کنند؟! میخواهم صد سال گریه نکنند، اگر میخواهیم به یک آدم عوامی هم حالی بدهیم به او بفهمانیم روی این روایت داریم این را به تو میگوییم، روی این مبنا داریم میگوییم، مبنایش این است.

منبع: وبلاگ پای درس استاد

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

۳ نظر برای “مردم را مینشانیم کاملا که رمقشان گرفته شد هیچ حالی که نماند تازه قرآن ها توزیع میشود!” نوشته شده است.

 • محمود اصغري اديب در ۱۹:۴۸ , ۳۰ مهر ۱۳۹۳ نوشت:

                                               بنام خدا
  در تمام جهان هیچ چیز قدرتمندتراز قانون نیست
  ولی در زمین هیچ چیز قدرتمندتراز عشق نیست
  سر والتر اسکات شاعر اسکاتلندی معتقد که:
  در صلح، عشق نی چوپان را می نوازد.
  در جنگ، اسب جنگجو را می راند .
  در تالارها، در جامه ی خوشحال هویداست.
  در دهکده ها، روی سبزه می رقصد.
  عشق حکمفرماست بر محکمه،چادر،بیشه.
  بر ادمیان پایین و قدیسان بالا.
  “چرا که عشق خداست و خداوند عشق است ”
  از شما خواهش می کنم فقط به عشق مردم کار نمایید.
                                                                      با تقدیم احترام
                                                                      محمود اصغری ادیب

 • ی دوست در ۲۱:۱۶ , ۱۶ آذر ۱۳۹۳ نوشت:

  سلام خسته نباشید
  برای گفتو گو و یا پرسیدن سوالات شرعی از آیت ا.. فاطمی نیا و یا علامه طباطبایی ایمیل یا تلفنی دارید که بشود با ایشان ارتباط برقرار کرد؟

 • مسعود در ۱:۰۸ , ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ نوشت:

  برادربزرکوار جناب ایت الله فاطمی نیا :خواهشمندم به خدمت شما مشرف بشوم متاسفانه ادرس شماره تلفن -محل سکونت شما را نمیدارم فکر نکنم ۵-۱۰ دقیقه وقت گیر باشد یک مدرسم با مشکلی مواجع شدهام از شما تقاضای معنوی دارم یا راهنمایی لازم شما را به جان فاطمه زهرا در مانه مسکین پیر بدون لباس .پوشاک هر چی بکی هستم اما میخواهم به خدمتتون برسم خیلی واجب هست برای من شماره موبایم ۰۹۱۴***۸۵۲۴ مسعود از اردبیل .شما را قسم میدم لاعقل تلفنی با شما کفتکوی کنم .خواهش میکنم به جای این که شیعه علی دنبال ضعفا برود من ضعیف حتی پول امدن به قم را قرض کنم ندارم مشتاق شمایم فقط ناامیدم نکید .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب