نسخه چاپی نسخه چاپی

امام جمعه شهرستان تنکابن:

ولایت فقیه، حکومت شخص نیست


تنکا نیوز: حجت الاسلام والمسلمین سید واوود شاهچراغی در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تنکابن؛ ولایت فقیه را یک حکومت الهی برشمرد و گفت: ولایت فقیه، حکومت شخص نیست.

 به گزارش خبرنگار تنکا نیوز، در این آئین امام جمعه شهرستان تنکابن ضمن تسلیت سالروز شهادت بنیانگذار مکتب شیعه جعفری، امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته دولت، بیان داشت: در طول سالیان گذشته همواره هر دولتی که با ولی امر هماهنگ تر بوده، توفیقات و دستاوردهای بیشتری را به همراه داشته است.

وی مهمترین شاخصه دولت مقام معظم رهبری در دوران تصدی ریاست جمهوری را اخلاص، خداباوری و اطاعت از  ولایت و امامت، بعنوان نایب بر حق امام زمان (عج) یاد کرد و افزود: در زمان غیبت امام عصر (ع)، وظیفه مشروعیت بخشیدن به مسئولیت های مختلف بهمراه ولی فقیه می باشد.

در ادامه حجت السلام شاهچراغی، ولایت فقیه را یک حکومت الهی بر شمرد و تصریح کرد:  حکومت الهی، حکومت شخص نمی باشد. وی همچنین خاطرنشان کرد: همواره ولایت فقیه، ولایت فقه بوده و به تعبیری ولایت حکم خداوند متعال می باشد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان تنکابن، آبرو و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را آبرو و اقتدار ولایت برشمرد و افزود: امروزه بیشترین حجمه کشورهای غربی به  اصل ولایت فقیه بوده و به طور قطع نقطه قوت ما همان نقطه ای می باشد که دشمن به آن حمله می کند.

وی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های ریاست سابق اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، حوزه فعالیت دینی این سازمان در ترویج دین مبین اسلام را از مهمترین برنامه های این نهاد قلمداد کرد.

در پایان، امام جماعت شهرستان تنکابن به معظلات پیش روی این اداره در موقعیت مکانی نامناسب و عدم استقلال ملکی اشاره کرد و گفت: صمیمانه امید می رود با ورود دوره جدید شورای اسلامی شهر تنکابن و همچنین ایجاد وفاق و همدلی مظاعف در بین مسئولین، این امر نیز به تحقق برسد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 07-91-221

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب