نسخه چاپی نسخه چاپی

فرماندار ویژه تنکابن:

کمپوست زباله در این منطقه جوابگو نیست / پیگیر کارخانه زباله سوز هستیم


تنکا نیوز: فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با بیان هماهنگی های صورت گرفته در خصوص راهندازی کارخانه زباله سوز در تنکابن گفت: بر اساس نظر بسیاری از متخصصان، کمپوست زباله در منطقه ما جوابگو نبوده و نخواهد بود.

عصر روز گذشته (یکشنبه ۲۳ خرداد) معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تنکابن ضمن ارائه گزارشی از بازدید اخیرش از کارخانه زباله سوز تهران اذعان داشت: شهرداری تهران در حال حاضر ۳۰ درصد از زباله های تفکیک شده و قابل کمپوست را تحویل این کارخانه داده که در هر ساعت ۳ مگاوات برق تولید و وارد شبکه توزیع می گردد.

سید امیر حسینی جو در نخستین نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران تنکابن در سال جاری ضمن اشاره به گفتگو مقدماتی با سرمایه گذار کارخانه مذکور تصریح کرد: سرمایه اولیه این واحد از کشور چین تامین شده و کلیه قطعات و ماشین آلات آن ساخت آلمان می باشند و همچنین فراید تولید سازه های کارخانه زباله سوز در داخل کشور صورت می پذیرد.

وی افزود: این کارخانه توانایی دریافت زباله و پسماند به صورت مخلوط را داشته و با توجه به فعالیت شبانه روزی در ۲ کانال قادر به تولید ۲٫۵ مگاوات برق از ۳۰۰ تن زباله دریافتی می باشد.

در ادامه حسینی جو یادآور شد: با نگرش به فعالیت های صورت گرفته در این زمینه، هم اکنون دو طرح کلی تاسیس و راهندازی کارخانه زباله سوز و نیز هدایت شیرآبه زباله های سایت پرده سر در دستور کار قرار گرفته که مقدمات ایجاد کارخانه در تنکابن در حال انجام می باشد.

همچنین فرماندار ویژه تنکابن در خصوص بحث تفویض اختیار مدیران ادارات و نهادهای دولتی یادآور شد: این مسئله در حال حاضر بیشتر شبیه به لیست شرح وظایف بوده تا تفویض اختیار؛ اما طبق گفتگوهایی که با استاندار مازندران صورت گرفته، فهرست نیازمندی اختیارات مدیران و روسای ادارات تا پایان ماه جاری تهیه و به مرکز استان ارسال خواهد شد تا منبعد شهروندان منطقه غرب مراجعات کمتری به مرکز استان داشته باشند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «تنکا نیوز» مجاز است.

کانال خبری تنکانیوز در  تلگرام

کد نویسنده: 24-391-07

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان تنکابن © ۱۳۹۷ - ۱۳۹۱
هرگونه کپی برداری از مطالب، تصاویر و عناوین موجود در تنکانیوز منوط به ذکر منبع، بلامانع می باشد.
توسعه پوسته: تیم طراحی و توسعه تنکاوب